Biografie

Jiřina Bohdalová

Narodila se 3. května 1931 v Praze. Vystudovala dívčí reálné gymnázium a po maturitě začala vyučovat na základní škole v Ostravě. Matka na ni měla vliv svým působením v ochotnickém divadelním souboru. Divadlo ji proto lákalo už od dětských let. Přihlásila se na DAMU, ale přijali ji až na třetí pokus. Svou divadelní kariéru započala po boku Jana Wericha v Divadle ABC. Od roku 1967 do roku 2004 byla členkou Divadla na Vinohradech; od roku 2005 potom členkou Divadla Na Jezerce. Účinkovala také v mnoha zábavných televizních pořadech a scénkách. Propůjčila svůj hlas také rozličným večerníčkovým postavám. Získala také řadu ocenění jako například Českého lva, Týtý, a byla jmenována zasloužilou umělkyní v roce 1985.

Karel Šíp

Narodil se 1. června 1945 v Praze do rodiny operetního herce a zpěváka Karla Hugo Feurfeila (umělecky "Šíp"). Již v dětství příležitostně vystupoval v ostravské televizi. Po studích na Střední průmyslové škole filmové se stal zaměstnancem Československé televize, kde pracoval jako produkční po dobu 10 let.

Jeho láska k hudbě mu roku 1971 založila kapelu Faraon, kde působil i Jiří Schelinger. Společně nahráli několik singlů, kam se řadí i jeden z největších hitů české populární hudby Holubí dům. Roku 1973 opustil Schelinger skupinu a připojil se k Františku Ringo Čechovi, což znamenal konec Šípovy kapely. Ten na hudbu zanevřel a začal se realizovat v televizní zábavě. Pořadem hitšaráda, který moderoval s Jaroslavem Uhlířem, vstoupil do povědomí. Pak následovalo několik dalších show a estrád včetně Galasuperšou, Horoskopičin, Rozjezdů pro hvězdy a mnoho dalších. S Jiřinou Bohdalovou navíc moderoval pořad Za oponou s Jiřinou. Získal několik cen Tý Tý v kategoriích Osobnost televizní zábavy a také za Pořad roku (Všechnopárty).

Hvězdy jak je neznáte zazáří v divadle Palace

Hvězdy jak je neznáte zazáří v divadle Palace

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.