Biografie

Brutus je česká rocková a taneční skupina, která pro svůj styl razí termín pravý bigbít. Skupina je považována za legendu českého tancovačkového bigbítu.

Historie

Skupina vznikla v roce 1967 pod jménem Mandragora ve městě Rakovník . V době normalizace byla několikrát nucena činnost pozastavit a vždy ji obnovila pod novým názvem (Elektronik, Brutus, Kyklop). Po sametové revoluci vystupuje pod názvem Brutus a objíždí se svými čtyřhodinovými zábavovými koncerty celou Českou republiku, od sálů velkých měst po sokolovny v zapadlých vesnicích. V roce 1995 skupina hrála ve filmu Indiánské léto Saši Gedeona. Skupina spolupracovala např. s legendárními UK Subs, TV Smith, Suzie Quatro, Dr. Feelgood nebo slovenskými Zóna A či No Name. Úzce spolupracují s britskými The Vibrators.
**
Členové skupiny**

Za celou historii skupiny se v ní vystřídalo na 42 muzikantů. V současnosti hraje kapela ve složení Vladimír Hasal (oficiální kapelník), Alexander "Sáša" Pleska (front man), Petr Bradáč, Ivan Galovič, Pavel Fišar, Václav Košař, Milan Křížanovský, František Matějovský, Jan „Čeněk“ Monhart, Zbyněk Šlajchrt.

Sedmihorské léto láká na Neckáře či Hradišťan

Sedmihorské léto láká na Neckáře či Hradišťan

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz