Biografie

Megadeth jsou americká heavy metalová kapela, kterou v roce 1983 po vyhazovu z Metallicy založil zpěvák a kytarista Dave Mustaine spolu s baskytaristou Davidem Ellefsonem.

Vydali celkem 14 studiových alb, čtyři z nich se stala v USA platinovými. Megadeth celosvětově prodali přes 50 milionů kopií desek a vysloužili si 11 nominací na cenu Grammy.

Patří k nejúspěšnějším americkým metalovým kapelám vůbec.

Jsou považováni za průkopníky a popularizátory thrash metalu - společně s ostatními kapelami ”Big Four of Thrash” (“velké čtyřky thrash metalu”), ke kterým dále patří Metallica, Slayer a Anthrax.

Megadeth jsou známí osobitým instrumentálním stylem s rychlými rytmickými pasážemi a komplexními aranžemi. Jejich písně se zabývají ponurými lyrickými tématy jako jsou smrt, válka, politika a náboženství.


Sestava Megadeth se mnohokrát měnila. Dave Mustaine je jediným členem, který zůstává.

Po vytvoření stabilní sestavy v roce 1989 Megadeth nahráli zlatá a platinová alba Rust in Peace a multi-platinové Countdown to Extinction.

V roce 2002 kapela na nějakou dobu skončila, protože si Mustaine v době pobytu v léčebně vážně poranil ruku, a tak už nemohl hrát na kytaru.

Po dvou letech úspěšné rehabilitace kapelu obnovil a v roce 2004 vyšlo album The System Has Failed, v roce 2007 následovala nahrávka United Abominations.


Roku 2009 společně s novým kytaristou Chrisem Broderickemem natočili Megadeth desku Endgame.

V roce 2010 Velká čtyřka souhlasila, že vystoupí na jednom pódiu. Headlinery festivalu Sonisphere se tak v Evropě staly kapely Metallica, Megadeth, Slayer a Anthrax. Koncert v bulharské Sofii byl zaznamenán a vyšel jako živák na DVD. V roce 2012 tyto koncerty pokračovaly také v USA.

V září 2010 nabídli Megadeth živák Rust in Peace Live se záznamem z turné k 20. výročí vydání tohoto alba.

Třinácté studiové album nazvané Thirteen vyšlo 1. listopadu 2011. Předznamenal ho úspěšný singl "Public Enemy No. 1", za který byla kapela nominována na cenu Grammy.

Čtrnáctou desku produkoval Jonny K a pod názvem Super Collider vyšla 4. června 2013 pod hlavičkou společnosti Tradecraft, nového Mustaineova labelu, a v distribuci Universal Music.

Album v žebříčku Billboard 200 debutovalo na 6. místě. Prodávalo se tedy skvěle, ale kritiky na něj byly spíš negativní.

Související články

Kytaristu Slayer čeká operace, turné se musí obejít bez něj

Kytaristu Slayer čeká operace, turné se musí obejít bez něj

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze