Biografie

Chicago je pop-rock-blues-jazz-fusion skupina, založená roku 1967 v Chicagu, Illinois. Skupina začala jako politicky orientovaná, někdy experimentující rocková skupina, která se později přiklonila k měkčímu zvuku a stala se známou pro balady - hity, které produkovala ve velkém počtu. Skupina v 70. a 80. letech chrlila jeden hit za druhým. V počtu vydávaných alb a singlů byli druzí v pořadí za skupinou Beach Boys a řadí se k nejdéle fungujícím a nejúspěšnějším pop/rock and rollovým skupinám v USA. Podle časopisu Billboard, vedla skupina Chicago v 70. letech v amerických hitparádách.
Biografie

Začátky

Skupina se zformovala, když několik studentů hudby na DePaul University začalo hrát na šňůře nočních jamů v klubech univerzitních prostor i mimo ně. Přidali se další členové a skupina se rozrostla na sedm hráčů, stali se profesionály a začali si říkat The Big Thing (Velká věc). Skupina představovala neobvyklou a neobvykle všestrannou sestavu instrumentalistů, včetně saxofonisty Waltera Parazaidera, trombonisty Jamese Pankowa a trumpetisty Lee Loughnanea, společně s tradičnějšími rockovými nástroji, které představovali kytarakytarista Terry Kath, klávesista Robert Lamm, bubeník Danny Seraphine a basista Peter Cetera (který se k původní skupině připojil jako poslední). Zatímco získávali úspěchy s převzatými skladbami, pracovala skupina na svých původních písních a v roce 1968 se přestěhovali do Los Angeles v Kalifornii a pod vedením jejich kamaráda Jamese Williama Guercioa podepsali smlouvu s Columbia Records. Ovlivněni svou první nahrávkou, realizovanou začátkem roku 1969, skupina přijala nové jméno, Chicago Transit Authority.

Stejnojmenné první album The Chicago Transit Authority, bylo odvážným debutem: obsáhlé double album (od začínající skupiny dosud neslýchané, porovnávat s ním se snad mohlo jenom „Freak Out!“ od Mothers of Invention).

Hard Rock uvedl první české umělce do své „Síně slávy“

Hard Rock uvedl první české umělce do své „Síně slávy“

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz