Biografie

Asia je progressive rocková superskupina, formovaná bývalými členy skupin Yes, King Crimson, Emerson Lake and Palmer, Hold The Ladder, Uriah Heep, U.K. a The Buggles v roce 1981.
**
Historie
**

Formování skupiny

Asia se začala formovat po rozpadu „vlajkových lodí“ britského progressive rocku, skupin Yes a Emerson, Lake & Palmer. Po rozpadu skupiny King Crimson v roce 1974, měl baskytarista John Wetton plány na založení superskupiny. Neúspěšný byl pokus o založení projektu British Bulldog v roce 1976, jehož účastníky byli i Bill Bruford a Rick Wakeman. V roce 1977 se Bruford a Wetton sešli ve skupině UK, společně s kytaristou Allanem Holdsworthem a hráčem na klávesy a housle Eddie Jobsonem. Jejich debut byl v roce 1978. Po rozpadu UK začátkem 80. let byl naplánován nový projekt superskupiny, kterou měli tvořit hudebníci Wetton, Wakeman, bubeník Carl Palmer a (tehdy málo známy) kytarista Trevor Rabin. Wakeman však brzy z projektu vystoupil, ještě předtím, než podespali smlouvu se společností Geffen a než začali vůbec společně hrát. V roce 1981 dal John Kalodner, manažer z A&R a Geffen Records, dohromady Wettona a kytaristu skupiny Yes Steve Howea, aby spolu začali psát a hrát.

Howe a Wetton byli brzy doplněni bývalým členem skupin Buggles a Yes klávesistou Geoffem Downesem. Carl Palmer se pak připojil později, už za plného provozu skupiny. Počítalo se i s Trevorem Rabinem a dokonce s ním už byly natočeny demo snímky, ten se však rozhodl přijmout nabídku baskytaristy skupiny Yes Chris Squire a bubeníka Alana Whitea vstoupit do nových Yes a tak se ostatní členové skupiny Asia rozhodli zůstat jako kvartet.

Začátky

Stejnojmeně debutové album Asia získalo ohromný komerční úspěch, když se udrželo po devět týdnů v žebříčku časopisu Billboard. Singly "Only Time Will Tell" a "Heat of the Moment" se staly ohromnými hity Top 40 a později prolomily Top Five a staly se oblíbenými na sportovních událostech amerických stadionů.

Americké turné se velmi vydařilo, byly vyprodány všechny termíny v letech 1982 a 1983, oblíbenými se stali i na kanále MTV, kde hráli často jejich videoklipy.Billboard vyhlásil skupinu Asia skupinou roku 1982.

Colours of Ostrava dnes zahajuje předprodej na rok 2010

Colours of Ostrava dnes zahajuje předprodej na rok 2010

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze