Biografie

Za bezmála dvacet let své existence, kterou započali pod jménem DARK (přízvisko GAMBALLE si připojili v roce 2000), sdíleli vyškovští hudebníci pódium s kapelami WALTARI (společné česko-slovenské turné v roce 1999), VOIVOD, SAMAEL či ANATHEMA a vystoupili na předních festivalech (Masters of Rock, Noc plná hvězd, Brutal Assault, Metalmania a další). I v současnosti jsou koncerty kapely tím nejenergetičtějším, co česká pódia nabízejí. „Perpetuum Gamballe“ se do setlistů kapely, které prosluly i zařazováním osobitých coververzí („Zubatá“ PRAŽSKÉHO VYBĚRU to dopracovala i na koncertní DVD „Běh na dlouho trať“, 2007, Redblack), zřetelně promítne. DARK GAMBALLE se podíleli také na tribute albech SMASHING PUMPKINS, MASTER'S HAMMER i Cliffa Burtona (METALLICA).

DARK GAMBALLE patří mezi kapely, které si důsledně hledí své vizuální prezentace, a tak na své aktuální CD zařadili bonusovou stopu s hned dvěma videoklipy. První z nich doprovází přímočarou úvodní skladbu „Výprask“, zatímco druhý („Večer pod kometou“ od Jiřího Miškeříka, autora dvou klipů SAD HARMONY) reprezentuje hloubavější tvář kapely.

„Perpetum Gamballe“ šlape a rozhodně ne nějakou setrvačností. Pomocí této desky kapela znovu vymezuje svůj statut pro novou generaci posluchačů, přičemž neopomíjí zanechávat ve svém jedinečném výrazu spoustu stop pro své dlouhodobé fanoušky. Poté, co získali za „Merizo Nanen“ (2002) ocenění za Album roku v anketě tvrdě-rockových novinářů Břitva a v roce 2005 se v téže anketě se umístili na místě třetím (album „Superstar“), respektive druhém („Bonboniéra“, 2006), mají našlápnuto do další úspěšné sezóny i s „Perpetuum Gamballe“ – deskou, jejíž tvrdá rocková poezie obalená do propracovaného digipackového balení z ní činí jedinečný úkaz.

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze