• The Killers

    Styl:
    Pop, Rock, Alternativní
    Hraje v rádiích:
    Sdílejte vašeho oblíbeného interpreta:

Biografie

The Killers založili v roce 2002 zpěvák a klávesista Brandon Flowers, zpěvák a kytarista Dave Keuning, baskytarista Mark Stoermer a bubeník Ronnie Vannucci Jr. Pomalu ale jistě se začali zabydlovat ve velkých klubech v Las Vegas. Netrvalo to dlouho a strhli na sebe pozornost hudebních agentů a vydavatelství.

Jejich debutové album Hot Fuss spatřilo světlo světa v roce 2004. Okamžitě obsadilo první místo prodejnosti ve Velké Británii, Irsku a dokonce i Austrálii.


Ddruhá deska vyšla s velkým očekáváním v roce 2007. Nesla název Sam's Town a rozdělila kritiky na část, která toto album přímo milovala, a na část, která ho nenáviděla. Mělo totiž oproti prvnímu albu tvrdší americký zvuk a kapela na něm dospěla. Téhož roku The Killers vystoupili i na festivalu Rock for People v Hradci Králové.

V roce 2008 spatřilo světlo světa Day & Age a umístilo se na šestém místě v anketě Billboard 200. Stalo se také čtyřnásobně platinovou deskou. Po vydání desky a vyčerpávajícím turné kapela oznámila, že si chce dát krátkou pauzu a načerpat novou energii.


Když kapela oznámí, že si chce dát pauzu, vyvolá to vždy debaty a obavy mezi fanoušky, jestli se nejedná o ukončení spoulupráce zametené elegantně pod koberec vyhlášením jakési "pauzy". The Killers si ale skutečně dali jen volno a na pódium se vrátili v roce 2011 v plné síle. O rok později dokonce vydávají (zatím poslední) album s názvem Battle Born.

Související články

Diskuze o interpretovi

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2014 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz