Biografie

Siouxsie And The Banshees je britská kapela, založená roku 1976 členy tzv. bromleyského kontingentu. Původně punková skupina, později zakladatelská ikona a estetický vzor gothic rocku, vzniknuvšího na přelomu 70. a 80. let.

V původní sestavě, při prvním vystoupení v londýnském Clubu 100 v září 1976 v rámci historicky prvního festibvalu pukové hudby, hrál na bicí i Sid Vicious. První písní byla dost divoká verze beatlesovského Helter Skelter.

Skupinu vedla hned od začátku tvrdou rukou Siouxsie Sioux, vlastním jménem Susan Janet Dallon (1957), původní člen je také baskytarista Steven Severin. V kapele se vystřídalo spoustu kytaristů, jako např. Marc Pirroni, později u Adam Ant nebo dokonce i Robert Smith z The Cure či John McGeoch z bývalých Magazine (později člen významné post-punkové formace Public Image Ltd. bývalého zpěváka Sex Pistols Johna Lydona aka Rottena). Za bicí se v roce 1980 posadil někdejší člen The Slits s přezdívkou Budgie, pozdější životní partner Siouxsie. Budgie byl jeden čas považován za jednoho z nejlepších rockových bubeníků. ^^^^

Siouxsie vystupovali dvakrát v Praze, poprvé na vydařeném koncertě v Lucerně krátce po revoluci, po druhé u příležitosti vydání alba Rapture, v Kongresovém paláci, toto vystoupení však již bylo slabší.^^^^ V současné době skupina nevystupuje.

Banshees byli ve své době jednou z nejzajímavějších post punkových skupin, utvářeli styl gothického rocku a svým významem ovlivnili hudební hnutí osmdesátých let. Za zmínku také stojí píseň Face to Face, která zazněla v Batmanovi. Společně s Budgiem vytvořila Siouxsie projekt The Creatures a vydali několik alb. V roce 2007 již osamostatněná Siouxsie vydala velmi dobré sólové album Mantaray. Úvodní skladba je převedena do působivého videoklipu, který ukazuje, že Siouxsie ještě rozhodně neřekla své poslední slovo.

Mighty Sounds prodává lístky na příští rok

Mighty Sounds prodává lístky na příští rok

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz