Biografie

Siouxsie And The Banshees je britská kapela, založená roku 1976 členy tzv. bromleyského kontingentu. Původně punková skupina, později zakladatelská ikona a estetický vzor gothic rocku, vzniknuvšího na přelomu 70. a 80. let.

V původní sestavě, při prvním vystoupení v londýnském Clubu 100 v září 1976 v rámci historicky prvního festibvalu pukové hudby, hrál na bicí i Sid Vicious. První písní byla dost divoká verze beatlesovského Helter Skelter.

Skupinu vedla hned od začátku tvrdou rukou Siouxsie Sioux, vlastním jménem Susan Janet Dallon (1957), původní člen je také baskytarista Steven Severin. V kapele se vystřídalo spoustu kytaristů, jako např. Marc Pirroni, později u Adam Ant nebo dokonce i Robert Smith z The Cure či John McGeoch z bývalých Magazine (později člen významné post-punkové formace Public Image Ltd. bývalého zpěváka Sex Pistols Johna Lydona aka Rottena). Za bicí se v roce 1980 posadil někdejší člen The Slits s přezdívkou Budgie, pozdější životní partner Siouxsie. Budgie byl jeden čas považován za jednoho z nejlepších rockových bubeníků. ^^^^

Siouxsie vystupovali dvakrát v Praze, poprvé na vydařeném koncertě v Lucerně krátce po revoluci, po druhé u příležitosti vydání alba Rapture, v Kongresovém paláci, toto vystoupení však již bylo slabší.^^^^ V současné době skupina nevystupuje.

Banshees byli ve své době jednou z nejzajímavějších post punkových skupin, utvářeli styl gothického rocku a svým významem ovlivnili hudební hnutí osmdesátých let. Za zmínku také stojí píseň Face to Face, která zazněla v Batmanovi. Společně s Budgiem vytvořila Siouxsie projekt The Creatures a vydali několik alb. V roce 2007 již osamostatněná Siouxsie vydala velmi dobré sólové album Mantaray. Úvodní skladba je převedena do působivého videoklipu, který ukazuje, že Siouxsie ještě rozhodně neřekla své poslední slovo.

Gengahr s druhým albem zamíří i do Prahy

Gengahr s druhým albem zamíří i do Prahy

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.