Biografie

Digitalism je dvojice německých hudebníků hrajících elektronickou hudbu. Krátce po svém vzniku v roce 2004 se zařadili mezi největší evropské hvězdy žánru new rave. Skupinu pocházející z Hamburgu tvoří Jens Moelle a İsmail Tüfekçi (Němec tureckého původu). Vydávají na labelu Kitsuné Music, který se specializuje právě na elektronickou hudbu.

Prvním počinem německého dua se stalo album Idealism ze kterého vyšly i 4 singly („Idealistic“, „Zdarlight", „Jupiter Room" a „Pogo"). Nedílnou součástí jejich tvorby jsou remixy (většinou označované jako Digitalism Remix), mezi jejich známé remixy patří např. The Futureheads - „Skip to the End", Klaxons - „Atlantis to Interzone" a „Kingdom" od Davida Gahana.

Digitalism vystoupili 20. prosince 2007 v pražském Paláci Akropolis.

Vlivy

Podobně jako Justice bývají často přirovnáváni k Daft Punk, hlásí se k odkazům The Cure (píseň „Fire in Cairo"). Inspiraci pro svou tvorbu čerpají ze soundracků starších filmů. Říká se, že píseň "Zdarlight" pojmenovali podle Philippa Zdara z francouzského elektronického dua Cassius. Digitalism však tvrdí, že ji nepojmenovali na počest tohoto hudebníka, nýbrž chtěli jen trochu nekonvenční název pro slovo "starlight".

Zajímavosti

    * Své první studio měli v bunkru z druhé světové války.
    * Píseň „Pogo" se objevila v počítačových hrách Need for Speed: ProStreet a FIFA 08.

Aerodrome Festival ohlašuje další lákadla

Aerodrome Festival ohlašuje další lákadla

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.