Biografie

Kapela MOIMIR PAPALESCU & THE NIHILISTS vznikla v létě roku 2003 a refrain písně "Summer Deviation" s textem "REFRESH YOUR MIND" tehdy působil jako blesk z čistého nebe. Nejenže se z této skladby stal alternativní hit, ale tato první studiová nahrávka vedla i k vydání debutového alba "ANALOGUE VOODOO" (2004, X - Production / Manipulation Records), alba s jasně danou hudební koncepcí: dominantní e - clash, electropunk, odkazy na staré americké country, experimentování s digitální i analogovou elektronikou, temné postpunkové kytary. Ale také alba s jasně rozpoznatelnými hudebními vlivy od elektronického minimalismu newyorských Suicide nebo Cabaret Voltaire, přes garážové psychobilly The Cramps až po obskurní psychedelický "sugar" pop Lee Hazlewooda a Nancy Sinatra.

V březnu 2005 vyšel za podpory Pale Music Int. 12ti palcový vinyl obsahující pilotní "Summer Deviation" s remixy od Sunshine, Steva Morella, Marca Lenziho a Elektrabel a pod hlavičkou tohoto vydavatelství pak album "Analogue Voodoo" vychází také v Německu a ve zbytku Evropy.

Od vydání debutu kapela absolvovala několik stovek koncertů po celé České republice i zahraničí (po berlínském vystoupení v létě roku 2005 mimo jiné osobně přítomný Marc Almond prohlásil: "Dokonalé, nejlepší živé vystoupení, které jsem viděl za posledních pět let"), stala se headlinery mnoha alternativních, ale i mainstreamových hudebních festivalů a na jednom podiu se objevila s takovými jmény jako jsou Mignon, Warren Suicide, Atomizer nebo The Young Gods a v létě 2006 pak i na slovenském festivalu Hodokvas bezprostředně po koncertě Iggy & The Stooges.

Na podzim roku 2006 kapela vydává své druhé album "LEWIS NEPTUNE" (opět u labelu X - Production / Manipulation Records), které vznikalo během koncertování na jaře a jasně dává najevo další posun. Nebojí se více experimentovat se syrovějším elektronickým zvukem, kytary jsou rock ´n´ rollovější a celkový zvuk směřuje ke garážovým kořenům. Kapela si uchovává svůj pověstný nadhled: slogan "Help Yourself We Are Dead" hovoří za vše.

Strhující živá vystoupení plná punkové energie, masivního zvuku, electro beatu a syrového electro rock ´n´ rollu. Dokonalá vizuální image a kongeniální projev zpěvačky La Petite Sonji a zpěváka a kytaristy Hanka J. Manchiniho. Muž s tváří Belly Lugosiho a guru české elektronické hudby Moimir Papalescu. Zvukový experimentátor a saxofonista Peter Ven Krbetz a divoký bubeník Wratislav Placheta. Jejich vystoupení za poslední tři roky měly možnost vidět tisíce lidí a jistě se shodnou na jednom: jsou nezařaditelní, absolutně originální a v kontextu minimálně české hudební scény napřed.

ČLENOVÉ
Moimir Papalescu — analogue & digital machines
La Petite Sonja — vocals
Hank Jesus Manchini — guitar/vocals
Peter Van Krbetz — saxophone
Wratislaw Placheta — drums

Co  najdete v novém čísle Reportu

Co najdete v novém čísle Reportu

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze