Biografie

Tori Amos je americká zpěvačka a pianistka a jedna z předních písničkářek v USA.

Autorka hitů jako "Crucify", "Silent All These Years", "Cornflake Gril" nebo "Professional Widow" patří k nejuznávanějším písničkářkám.

Stabilně vysokou úrovní desek si vydobyla respekt kritiků i posluchačů.

Unrepentant Geraldines vydala jako 14. studiový počin v pořadí a představuje návrat k její identitě písničkářky krásných současných písní po vydání několika spíš klasickou hudbou inspirovaných a inovativních alb v posledních čtyřech letech.

Mezi ně patří např. sezónní kolekce Midwinter Graces, klasikou ovlivněný titul Night of Hunters nebo orchestrální přepracování jejích skladeb na desce Gold Dust.

Ta vyšla v říjnu roku 2012 a obsahuje i remix skladby "Flavor" od DJe Petera Rauhofera, který v únoru tohoto roku obsadil 1. místo v taneční hitparádě časopisu Billboard.

Tori Amos také koncem roku 2013 uvedla zatím nejambicióznější skladatelský projekt kariéry.

V Londýnském národním divadle měl premiéru muzikál The Light Princess, na kterém spolupracovala se spisovatelem Samuelem Adamsonem.


Album Unrepentant Geraldines, podpořené celou řadou jedinečných projektů a zážitků, je dalším krokem v uměleckém vývoji jedné z nejúspěšnějších
a nejvlivnějších zpěvaček své generace a zároveň návrat k fascinující a osobní tvorbě, díky které je Tori Amos známá po celém světě.

Tori Amos doposud prodala víc než 12 milionů alb, odehrála přes tisíc vystoupení a získala řadu ocenění.

Od vydání debutu Little Earthquakes v roce 1992, kde posunula hudební hranice svým osobně intimním stylem psaní skladeb, je obdivována fanoušky, které okouzluje silou i něhou skladeb, stejně jako jejich jízlivou rozhodností a samozřejmě jedinečným zvukem.

Tori je navíc v mnoha ohledech novátorkou – byla jedním z prvních umělců, kteří nabídli hudbu ke stažení.

Písně nechala ztvárnit jako grafické romány a vytvořila k nim převratná videa.

Tori Amos je také známá jako spoluzakladatelka humanitární organizace RAINN, která je ve Spojených státech největší organizací proti sexuálnímu násilí.

Související články

Sean Lennon: Nelehká role a nové album

Sean Lennon: Nelehká role a nové album

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz