Biografie

Jennifer Lynn Lopez se narodila 24. července 1969 v New Yorku portorikánským rodičům. Na taneční lekce si musela vydělat sama, protože pocházela z chudých poměrů. Když jí bylo 16 let, dostala se do Manhattanského tanečního klubu, díky kterému hostovala v několika videoklipech a zúčastnila se American Music Awards.


Zalíbilo se jí herectví, a tak začala působit v seriálech South Central a Hotel Malibu. Postupem času se vypracovala až k filmovým rolím. Do většího povědomí diváků se dostala až rolí v americkém dramatu Moje rodina, Vlak plný peněz či Jack.

Hudebně debutovala 1. července 1999 albem On the 6. Album dlouho dominovalo různým světovým žebříčkům, stejně tak i pilotní singl If You Had My Love. Za hit Let's Get Loud obdržela nominaci na cenu Grammy v kategorii nejlepší taneční singl.


Co se týká úspěchů, jedná se o první zpěvačku a herečku, která měla v jednom týdnu nejnavštěvovanější film (Svatby podle Mary) a zároveň nejprodávanější album (J. Lo). Její parfém Glow by Jennifer Lopez je prvním parfémem na světě, který byl minimálně čtyři měsíce v každé ze zemí, kde byl parfém uveden, nejprodávanější. Stala se též první ženou, která byla dva roky po sobě vyhlášena prestižním časopisem FHM nejpřitažlivější ženou světa.

Související články

Skety vybojovaly v Dánsku krásné druhé místo

Skety vybojovaly v Dánsku krásné druhé místo

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz