Biografie

Stacy Ann Ferguson alias Fergie Duhamel se narodila 27. března 1975 v Kalifornii. Již od dětství měla podporu matky v její cestě za snem působit v showbusinessu. Moderovala zábavní pořad The Charlie Brown and Snoopy show, což byly velmi oblíbené moderátorské pořady a talk show. Po účinkování v reklamě pro Rice Krispies dostala nabídku na úspěšnou televizní show Kids Incorporated.

Její největší vášní byla ale stále hudba. Založila proto skupinu Wild Orchid. Ta roku 1997 vydala své debutové album a hned rok nato další - OXYGEN!. Kvůli duševním krizím a Fergiiným depresím se skupina rozpadla.

Odstěhovala se do Los Angeles, kde se potkala s Will.i.amem z The Black Eyed Peas. Roku 2003 se stala oficiální členkou jejich kapely. Díky velkým úspěchům se pokoušela prorazit i v sólové kariéře. Psal se rok 2006 a Fergie vydala své debutové album The Dutchess. Všechny její singly (Big Girls Don't Cry, Glamorous, Fergalicious, London Bridge) se navíc dostaly do TOP Billboard Hot 100, což se nikdy předtím žádné zpěvačce nepovedlo. Za Big Girls Don't Cry obdržela dokonce nominaci na cenu Grammy.

Rockovému publiku se přiblížila díky spolupráci s bývalým kytaristou Guns N' Roses Slashem.

Můžeme gratulovat! Fergie je těhotná...

Můžeme gratulovat! Fergie je těhotná...

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze