Biografie

Beyoncé Giselle Knowles přišla na svět 4. září 1981 v texaském Houstonu.) Již od sedmi let navštěvovala taneční školu, zpívala v kostelním sboru a účastnila se nejrůznějších soutěží. Zvítězila ve více než 30 regionálních pěveckých či tanečních klání. Spolu se svými kamarádkami, mezi které patřily Kelly Rowland, LaTavia Roberson a LeToya Luckett, založily skupinu a vystupovaly na místních zábavách. Časem se pokusily uspět v soutěži talentů, ale tam bohužel neuspěly. Otcové Beyoncé a Kelly byli tímto neúspěchem natolik zklamaní, že se rozhodli dívky dostat vlastními silami až na pěvecký vrchol.

Vznikly tak Destiny's Child, které se proslavily v roce 1998 písní No, No, No Part 2 a v roce 2000 se začaly dostávat na první místa singlových i albových žebříčků v Americe. Album Survivor navázalo na úspěchy prvního alba a dívky si za něj odnesly i cenu Grammy. Navíc písně, které z něj vzešly dobyly vrchol Billboard Hot 100. Skladba Independent Woman Part I dokonce zazněla i ve filmu Charlieho andílci.

V roce 2001 získala Beyoncé cenu za nejlepší skladatelku roku. Stala se tak první afroameričankou, které se to povedlo a teprve druhou ženou, která toto ocenění získala.

V následujících třech letech působily členky Destiny's Child sólově a v listopadu 2004 vydaly své poslední album, které nazvaly Destiny Fulfilled.

Roku 2003 vydala Beyoncé své první samostatné album Dangerously in Love, které se v tom roce stalo nejúspěšnějším a nejprodávanějším albem. Za hity, které obsahovalo (Crazy in Love či Baby Boy) obdržela celkem 5 Grammy. Druhé album spatřilo světlo světla v den jejích narozenin 4. září 2006 a tak příhodně nese název B'Day. Navázalo na úspěchy předešlé desky. Třetí deska se zrodila pod názvem I Am… Sasha Fierce, což je údajně jméno jejího "druhého já", které v sobě skrývá temné, ale hravé ego.

Čtvrté a zatím poslední album vyšlo v létě 2011. Pojmenováno bylo prostě a jednoduše 4. Hned v první týdnu prodeje Album v prvním týdnu prodeje debutovalo v čele americké albové hitparády s prodejem přesahujícím číslo 310.000. Zajímavé je, že zároveň dobyla americký žebříček se čtyřmi různými po sobě jdoucími deskami, což se předtím povedlo pouze Britney Spears.

O úspěchy nemá nouzi ani na filmovém plátně. Zahrála si například v muzikálu Dreamgirls, za který obdržela dvě nominace na Zlatý Glóbus.

Beyoncé si do Prahy přiveze dvě pódia

Beyoncé si do Prahy přiveze dvě pódia

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze