Biografie

Steve Angello (vlastním jménem Steve Josefsson Fragogiannis) je švédský DJ a producent. Je jeden ze čtyř členů skupiny Swedish House Mafia.

Původ

Angello vyrůstal v kriminálnické rodině v Athénách a když mu bylo 13, byl svědkem smrti svého otce. Odhodlán nepokračovat v rodinné kriminálnické tradici začal tvořit hudbu. Začínal jako dj spojující hip hop, breakbeat a klasiku 70. let v jednom klubu ve Stockholmu. Později se přeorientoval na house.

Produkce

Angello nahrával pod pseudonymem Who's Who?, pod kterým byly vydány hity Not So Dirty a Sexy F**k.

Steve také blízce spolupracoval se svým přítelem z dětství Sebastianem Ingrossem na mnoha projektech vydávajíce pod aliasy: Buy Now, Fireflies, General Moders, Mode Hookers, Outfunk a The Sinners.

Navíc spolupracoval s Erikem Pridzem pod jmény A & P Project a s Axwellem pod jménem Supermongo, které se později přejmenovalo na Supermode.

First Optional Deal je produkční skupina skládající se ze Steva Angella, Sebastiana Ingrosse, DJ Flexe a Sandy Wilhelm. Do roku 2007 byl vydán zatím pouze jeden song pod touto přezdívkou, a to „Stockholm 2 Paris“.

Nejvýznamnější Anglellova produkce je houseové "Summer Noize", "Yeah a elektro „Raining Again“.

V současné době Angello vlastní nahrávací společnost Size.

Právě vyšla nová deska formace Mydy Rabycad

Právě vyšla nová deska formace Mydy Rabycad

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.