Biografie

Paul Van Dyk, vlastním jménem Matthias Paul, se narodil 16. prosince 1971 ve východoněmeckém městě Eisenhüttestadt. Dětství srávil v komunistické východní části Berlína. V té době se nechával inspirovat západní hudbou, z které ho nejvíc ovlivnili The Smiths a The New Order.

První živé vystoupení coby DJ odehrál v berlínském klubu Tresor v březnu 1991. Jeho úspěch ho motivoval k další produkci. Vydal dvě skladby Perfect Day a How Much Can You Take, na kterých spolupracoval spolu s novinářem a hudebním producentem Cosmic Baby.

Do popředí se dostal nejen díky svému remixu Love Stimulation, ale také díky hraní v legendárním berlínském klubu E-Werk. V roce 1994 vydal také vlastní debutové album 45 RPM. Po dvou letech následovalo další úspěšné album Seven Ways, které upevnilo Paulovo místo mezi 100 nejlepšími trance DJi světa.

Underworld jsou po třech letech zpět s novým albem

Underworld jsou po třech letech zpět s novým albem

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.