Biografie

New Order je britská rocková skupina, významný představitel žánru new wave. Skupinu založili v roce 1980 Bernard Sumner, Peter Hook a Stephen Morris, jádro skupiny Joy Division, která rozpadla po sebevraždě zpěváka Iana Curtise. Krátce poté skupinu doplnila kytaristka a klávesistka Gillian Gilbert.

Díky spojení post punku a taneční hudby se stala jednou z kritiky nejuznávanějších skupin 80. let. Poměrně hodně zdůrazňovali klávesy, čímž se odlišovali od řady podobných skupin a ovlivnili tak vznik taneční scény a housu. Stejně jako Joy Division nahrávali u společnosti Factory Records, po jejím rozpadu přešli k vydavatelství London. Netradiční byly jejich obaly, jenž neodrážely žádné tehdejší trendy a konvence. Jejich tvorba byla nadšeně chválena jak kritiky, tak fanoušky po celém světě, a to po dlouhých 25 let. Mezi jejich nejznámější písně se řadí "Regret", "Blue Monday", "Bizarre Love Triangle", "True Faith" nebo "Temptation", jenž se objevila i na soundtracku k filmu Trainspotting.

Skupina se několikrát rozešla a znovu dala dohromady, např. v letech 1993 - 1998, kdy se členové kapely realizovali ve vlastních hudebních projektech. V roce 1998 se znovu sešli a o tři roky později vydali album Get Ready. Psal se rok 2005, když kvůli rodinným povinnostem odešla klávesistka Gillian Gilbert, nahradil ji Phil Cunningham. V červenci 2007 se s kapelou rozloučil i Peter Hook, poté co oznámil, že "už nemá dále zájem spolupracovat se Sumnerem." Skupina vydala v roce 2005 zatím poslední album "Waiting For The Sirens' Call" a její další fungování je po neshodách mezi členy nejisté.

**Členové

Současní
**
    * Phil Cunningham - kytara, syntetizátor
    * Stephen Morris - bicí, syntetizátor
    * Bernard Sumner - zpěv, kytara, syntetizátor

Dřívější

    * Gillian Gilbert - kytara, klávesy
    * Peter Hook - pomocné vokály, basová kytara, bicí

Poprvé u nás letos zahrají taky průkopníci britpopu Suede

Poprvé u nás letos zahrají taky průkopníci britpopu Suede

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.