Biografie

Royksopp je norská hudební skupina hrající elektronickou hudbu s prvky trip hopu, houseu i chill-outu. Členové Röyksopp  Torbjørn Brundtland a Svein Berge jsou kamarádi snad už od základní školy a pocházejí z norského Tromso, kde experimentovali s elektronickou hudbou už v polovině 90. let. Patří už od prvního vydaného alba mezi nejoblíbenější kapely v Norsku.

Název Royksopp si však dali až poté, co se znovu potkali v Bergenu, v norském doupěti elektronické hudby, odkud pochází také Annie nebo Kings of Convenience. První singly („Eple", „Poor Leno", „Remind Me" či  „Sparks") byly vydány na nezávislém norském labelu, debutová deska Melody A.M. pak už byla v režii britského Wall of Sound a stala se doslova hitem opěvovaným i kritikou.

Druhé studiové album The Understanding s pilotním singlem „Only This Moment“ vyšlo v roce 2005, deska navázala na úspěch Melody AM, ale vydala se více popovým směrem.

Třetí deska vyšla na jaře 2009 s názvem Junior a nepřinesla sice nic nového, nicméně kombinuje náladu obou předchozích desek a tím je předurčen její úspěch.

Šedesátý ročník Grammy ovládl Bruno Mars

Šedesátý ročník Grammy ovládl Bruno Mars

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze