Biografie

Killing Joke je britská post-punková skupina založená roku 1979. Jedinými členy, kteří jsou ve skupině nepřetržitě, jsou její zakladatelé Jeremy „Jaz“ Coleman (vokály, klávesy, syntetizéry a hudební aranžmá) a Geordie Walker (kytary).

Složení

Jedinými stálými členy jsou Jaz Coleman a Geordie Walker. K současným členům patří také Paul Ferguson, původní bubeník, který se do kapely vrátil v roce 2008, dále pak „Youth“ a Reza Udhin. Do kapely patřil také kultovní basista Paul Raven, jež zemřel na infarkt na podzim 2007. V sestavě s Ravenem se skupina představila v Paláci Akropolis, samotného Ravena pak mohli čeští diváci vidět naposledy v Praze na festivalu Love Planet, kde byl již členem Ministry.

Killing Joke jsou uznáváni jako jedna z nejvíce vlivných skupin éry post-punku a New Wave na konci sedmdesátých a začátku osmdesátých let, silně ovlivňující skupiny jako Nirvana, Metallica, Ministry, Prong, Jane's Addiction, Soundgarden, Nine Inch Nails, Econoline Crush nebo Korn. První bubeník skupiny "Big Paul" Ferguson popsal hudbu Killing Joke jako „zvuk zvracející země“. Hudba Killing Joke je výrazná svými hypnotickými, kovově znějícími kytarami a těžkými, ale tanečními rytmy.

Killing Joke vydávají  nové album a v říjnu je máme u nás

Killing Joke vydávají nové album a v říjnu je máme u nás

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.