Biografie

Joan Osboorne (* 8. července 1962, Kentucky) je americká písničkářka. Nejvíce se proslavila skladbou „One of Us” a spoluprací s členy skupiny Grateful Dead.

Narodila se v Kentucky, ale začátkem osmdesátých let se přestěhovala do New Yorku, kde brzy založila hudební vydavatelství Womanly Hips. U tohoto vydavatelsví vyšel její debut Soul Show. Womanly Hips vydalo několik nezávislých desek a potom si jej koupila nahrávací firma Mercury Records.

Mnohem většího úspěchu než se svým debutem ovšem Joan dosáhla se svým druhým albem Relish (1995). Z tohoto alba vzešel hit „One of Us”. Je to nejpopovější skladba celého alba, které je jinak někde na pomezí mezi country, blues a folkem. Z alba Relish ještě vzešli singly „St. Teresa” a „Right Hand Man”.

Po její účasti na putovním festivalu Lilith Fair se řady jejích fanoušků značně rozrostly. Joan si tak vybudovala pevné místo mezi písničkářkami jako Tori Amos nebo Sarah McLachlan. Následovalo třetí album Rihteous Love, které ale velmi rychle opustilo albové hitparády.

V létě 2003 podnikla se svou kapelou řadu vystoupení společně se skupinou Dixie Chicks. Ve stejném roce také spatřilo světlo světa album cover verzí klasických rockových a soulových písní How Sweet It Is.

Další album — Pretty Little Stranger — vyšlo v roce 2005. Joan sama o něm mluví jako o „nashvillském albu”. Na albu je také píseň „After Jane”, která je o milostném vztahu dvou žen. Joan v několika rozhovorech otevřeně přiznala, že je bisexuální.

Poslední dvě alba se jmenují Breakfest in Bed (2007) a Little Wild One (2008).

Show Alvvays se přesouvá do větších prostor

Show Alvvays se přesouvá do větších prostor

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze