Biografie

Mötley Crüe jsou americká hard rocková/glam metalová kapela, kterou v roce 1981 v Los Angeles založili baskytarista Nikki Sixx a bubeník Tommy Lee.

Sestavu doplnili kytarista Mick Mars a zpěvák Vince Neil.

Do povědomí vstoupili hlavně destruktivním chováním, problémy se zákony a drogovými nebo alkoholovými excesy, šokujícím oblečením, vysokými podpatky, make-upem a kontroverzními účesy.

Na vzhledu si Mötley Crüe zakládali tak moc, že i když neměli peníze na jídlo, vždycky měli za co pořídit lak na vlasy.

V listopadu 1981 vydali debutové album Too Fast for Love. Prodalo se ho 20 tisíc kopií a díky turné po Kanadě a Americe si vybudovali pevnou fanouškovskou základnu. 

Problémy v osobním životě kapelu ničily. Vince se vyboural v autě, přičemž zahynul jeho spolujezdec Razzle, Nikky se předávkoval heroinem a po cestě do nemocnice zažil klinickou smrt, ale nakonec se ho podařilo oživit. Management se rozhodl zasáhnout. Zrušil evropské turné a všechny členy kromě Micka poslal na léčení.

Roku 1989 vydali Mötley Crüe album Dr. Feelgood, jedinou jejich desku, která se umístila na prvním místě v žebříčku a pozici si udržela celých 109 týdnů.

V roce 1992 byl vyhozen VinceKapela na jeho post přijala dřívějšího spolupracovníka Johna Corabiho. Podle mnohých je lepším zpěvákem, než Vince, i deska je nejlepší ze všech počinů Mötley Crüe. Fanoušci ale povětšinou tuto změnu nepřijali.

V roce 1997 se všichni členové včetně Vince usmířili a dali dohromady. Vydali album Generation Swine a založili si vlastní vydavatelství Mötley Records.

V roce 1998 odešel Tommy z kapely, aby se věnoval sólové kariéře. Dočasně ho nahradil Randy Castillo. Ten ale 26. března 2002 zemřel na rakovinu. Během turné s nimi začala vystupovat bubenice Samantha Maloney.

Od roku 2000 hrál Nikki v různých skupinách jako 58 a Brides of Destruction a založil i vlastní kapelu Sixx:A.M., Vince a Tommy pokračovali v sólových projektech, Mick se kvůli zdravotním problémům uchýlil do ústraní.

V prosinci 2004 nastal comeback. Kapela začala koncertovat. 

Jejich definitivně poslední album s názvem Saints of Los Angeles vyšlo v roce 2008.

V roce 2014 Mötley Crüe oznámili, že vyrazí na závěrečné turné kariéry, po němž půjdou na konci roku 2015 do důchodu - tedy definitivně skončí.

Podle biografické knihy The Dirt by se měl o kapele točit film.

Frontman Motley Crue začíná podnikat v oblasti sportu

Frontman Motley Crue začíná podnikat v oblasti sportu

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.