Biografie

Pusa byla česká hudební skupina, která existovala v polovině devadesátých let. Založili ji tehdejší členové skupiny Lucie David Koller a Marta Minárik jako projekt, který měl dát více prostoru jejich vokalistce Lence Dusilové.
**
Historie**

Eponymní debut vyšel kapele v roce 1996, poté kapela nahrála titulní píseň k filmu Mrtvej brouk. Další deska měla vyjít v roce 1998, ale v průběhu nahrávání byli Koller s Minárikem povoláni zpět do mateřské Lucie a Dusilová, která nechtěla dále čekat, skupinu rozpustila. Sestava Pusy se pak sešla ještě jednou v roce 2000, kdy se podílela na nahrávání první sólové desky Lenky Dusilové, na niž se mimo jiné dostaly i tři písničky z původně plánované druhé desky Pusy.

Lenka Dusilová se dnes věnuje své sólové kariéře. David Koller poté založil projekt Kollerband, v němž hráli i jeho spoluhráči z Pusy Minárik a Krejčoves. Jak Dusilová, tak Kollerband mají svém repertoáru stále několik skladeb z éry Pusy.

Skladby Řetězy a Miláčku, love vyšly v roce 2004 na Live albu Kollerbandu. Skladba Duše z debutového alba Pusy vyšla v roce 2005 v nové verzi na albu Lenky Dusilové nazvaném Mezi světy .

Členové

    * Lenka Dusilová – zpěv, kytara
    * David Koller – bicí, zpěv, klávesy
    * Marta Minárik – basa, udu
    * Petr Novák – kytara, saxofon (do roku 1996)
    * Marek Zelený - kytary (od roku 1997)
    * Olda Krejčoves, j.h. - kytary

Roger Waters přidal v Praze další koncert

Roger Waters přidal v Praze další koncert

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze