Biografie

Trent Reznor je americký muzikant a producent, jediný stálý člen a frontman kapely Nine Inch Nails, kterou založil v roce 1988.

Michael Trent Reznor se narodil 17. května 1965 v pensylvánském městě Mercer. Už od pěti let se věnoval hře na piáno. Už dehdy v něm okolí objevilo obrovský talent, hudební cítění a rytmus.

Později, na střední škole, začal hrát na saxofon a tubu, záhy se stal členem jazzové a dechové kapely. V té době projevil také herecké sklony, které o několik let později zužitkoval při vystoupeních Nine Inch Nails. Na střední škole získal ocenění za roli Jidáše v Jesus Christ Superstar a profesora Harolda Hilla ve hře The Music Man.

V roce 1983 nastoupil na Allegheny College, kde začal studovat počítačové inženýrství a hudbu. Seznámil se tam s kapelou Option 30, ke které se přidal. Po roce studia se rozhodl naplno věnovat hudbě a školu předčasně ukončil.

Přestěhoval se do Clevelandu v Ohiu, kde se připojil jako klávesista k formaci The Innocent. Stihli vydat album Livin’ in the Streets, ale po třech měsících působení Trent kapelu opustil.

Pak získal práci v nahrávacím studiu Right Track - ovšem jako uklízeč. Vydělával celé hodiny na zaplacení pár hodin v samotném studiu, ale právě tam vznikly první demoverze songů, které později vydal na desce Pretty Hate Machine. Někdy v té době taky vzniknul projekt Nine Inch Nails.

Trent Reznor pomáhal produkovat alba Marilynu Mansonovi. Spolupracoval na deskách Portrait of American Family nebo Smells Like a Children. Podílel se taky na soundtracku filmu Takoví normální zabijáci a Lost Highway

Reznor měl vždycky rád hry, hlavně 3D akce jako Doom nebo Quake. Ty údajně hrával po koncertech v tourbusu. Ke hře Quake z roku 1996 vytvořil kompletní soundtrack. Logo Nine Inch Nails je k vidšní na všech krabicích s municí do hřebíkometu. Ke hře Doom 3 vytvořil také speciální edici doplňkových zvuků.

V roce 2007 Trent Reznor vydal novém album, s názvem Year Zero. Vynechal brutalitu a přemrštěné projevy na koncertech, změnil image a celý život. Zatímco mezi vydáním předchozích alb bylo zpravidla minimálně pět let, teď stačil novinku vytvořit za osmnáct měsíců mezi koncerty turné With Teeth.

V květnu 2008 vydal album The Slip, které poskytl volně ke stažení na stránkách Nine Inch Nails jako poděkování fanouškům.

V únoru 2009 oznámil, že je čas, aby si NIN dali na delší dobu pauzu.

V roce 2013 bez jakéhokoli humbuku předem vydal novou desku Hesitation Marks.

Společně s producentem Atticem Rossem, s nímž také tvoří filmov soundtracky, za které získali mnohá filmová ocenění včetně Zlatých glóbů, a s manželkou má hudební projekt How To Destroy Angeles.

Franz Ferdinand ohlásili nové album i turné

Franz Ferdinand ohlásili nové album i turné

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.