Biografie

Leningrad Cowboys je finská hudební skupina založená na konci osmdesátých let. Skupina hraje rockovou hudbu, ovšem ve zvláštním provedení. Je známá i společnými koncerty s Alexandrovci.

Skupina se proslavila nejen svou více méně humornou hudbou, ale i svými nápadnými účesy (jejich „emanové“ přesahují nejlepší doby Elvise Presleyho) a extrémně špičatými botami. Skupina byla původně založena jako nouzové východisko pro jinou finskou skupinu Sleepy Sleepers, která pod tímto jménem chtěla publikovat poněkud neseriózní humorné skladby. Po založení však došlo k růstu obliby a skupina se musela podřídit nově nabyté oblibě.

V současné době skupina sestává z 11 kovbojů a dvou leningradských dam. Jejich muzika je ovlivněna polkou a progresivním rockem a věnuje se tématům jako vodka, traktory, rakety, ruskému folklóru, rock and rollovým baladám a předělávkám písní skupin Beatles, Led Zeppelin a Lynyrd Skynyrd. Podstatnou součástí jejich vystoupení je humor. S kvalitou hudební produkce je to ale horší, což však jejich popularitě nikdy neškodilo.

Skupina Leningrad Cowboys se podílela svými výstupy v celkem třech filmech finského režiséra Akiho Kaurismäkiho:

    * Leningrad Cowboys Go America
    * Leningrad Cowboys Meet Moses
    * Total Balalaika Show.

Leningrad Cowboys jsou také díky helsinské restauraci Zetor, kde občas paří, spojeni s traktory stejné značky.

V Praze vystupovali v roce 2004 v rámci akce United Islands of Prague pořádané při příležitosti vstupu České republiky do EU.

Apocalyptica dokončuje práce na osmém albu

Apocalyptica dokončuje práce na osmém albu

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze