Biografie

Začátkem 90. let minulého století v New Yorku působila celá řada pseudo-hippie, jam-orientovaných rockerů, ale jen Spin Doctors z toho dokázali pořádně těžit.

Slávu jim přinesly singly Little Miss Can't Be Wrong a Two Princes, z nichž se staly světové hity, a minimálně ten druhý jmenovaný dodnes nechybí v playlistu snad žádného rádia.

Spin Doctors se přes noc stali senzací a po celém světě se prodaly miliony kopií jejich albového debutu Pocket Full of Kryptonite.

Jejich druhé album Turn It Upside Down z roku 1994 už tak vysoké prodeje nezaznamenalo. Z velké části i proto, že byl pilotní singl Cleopatra's Cat nepovedeným funkovým experimentem. Druhý singl You Let Your Heart Go Too Fast v podobném stylu jako Two Princes ale zafungoval a prodeje se díky němu zvedly.

V létě roku 1996 Spin Doctors vydali nahrávku You've Got to Believe in Something. V hitparádách se vůbec nechytilo a vydavatelství Epic na podzim s kapelou ukončilo smlouvu.

Po pár letech našla nový label; její první deska pod hlavičkou Uptown/Universal dostala název Here Comes the Bride a vyšla v létě 1999.

Byla to ovšem jejich labutí píseň.

Původní členové, kytarista Eric Schenkman a baskytarista Mark White odešli a zpěvákovi zase odešel hlas.

The Spin Doctors se rozpadli a album největších hitů Just Go Ahead Now bylo už jen jako hřebík do jejich rakve.

V letech 2001 a 2002 nastal reunion kvůli několika koncertům. Kapela se nakonec také zavřela do studia a výsledkem je album Nice Talking to Me z podzimu 2005.

V roce 2011 oslavili Spin Doctors na turné dvacáté výročí vydání Pocket Full of Kryptonite a navíc také vypustili do světa deluxe edici jejich debutové desky.

V roce 2013 nabídli The Spin Doctors po osmi letech další novou muziku na albu If the River Was Whiskey.

V létě v Praze zahrají The Rolling Stones

V létě v Praze zahrají The Rolling Stones

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze