Biografie

Začátkem 90. let minulého století v New Yorku působila celá řada pseudo-hippie, jam-orientovaných rockerů, ale jen Spin Doctors z toho dokázali pořádně těžit.

Slávu jim přinesly singly Little Miss Can't Be Wrong a Two Princes, z nichž se staly světové hity, a minimálně ten druhý jmenovaný dodnes nechybí v playlistu snad žádného rádia.

Spin Doctors se přes noc stali senzací a po celém světě se prodaly miliony kopií jejich albového debutu Pocket Full of Kryptonite.

Jejich druhé album Turn It Upside Down z roku 1994 už tak vysoké prodeje nezaznamenalo. Z velké části i proto, že byl pilotní singl Cleopatra's Cat nepovedeným funkovým experimentem. Druhý singl You Let Your Heart Go Too Fast v podobném stylu jako Two Princes ale zafungoval a prodeje se díky němu zvedly.

V létě roku 1996 Spin Doctors vydali nahrávku You've Got to Believe in Something. V hitparádách se vůbec nechytilo a vydavatelství Epic na podzim s kapelou ukončilo smlouvu.

Po pár letech našla nový label; její první deska pod hlavičkou Uptown/Universal dostala název Here Comes the Bride a vyšla v létě 1999.

Byla to ovšem jejich labutí píseň.

Původní členové, kytarista Eric Schenkman a baskytarista Mark White odešli a zpěvákovi zase odešel hlas.

The Spin Doctors se rozpadli a album největších hitů Just Go Ahead Now bylo už jen jako hřebík do jejich rakve.

V letech 2001 a 2002 nastal reunion kvůli několika koncertům. Kapela se nakonec také zavřela do studia a výsledkem je album Nice Talking to Me z podzimu 2005.

V roce 2011 oslavili Spin Doctors na turné dvacáté výročí vydání Pocket Full of Kryptonite a navíc také vypustili do světa deluxe edici jejich debutové desky.

V roce 2013 nabídli The Spin Doctors po osmi letech další novou muziku na albu If the River Was Whiskey.

Hanson ohlásili světové turné ke čtvrt století

Hanson ohlásili světové turné ke čtvrt století

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz