Biografie

Ministry byla americká industrialmetalová kapela. Byla založena v roce 1981 a její poslední show proběhla 19. července 2008. Kapelu tehdy založil její jediný stálý člen Al Jourgensen.

Historie

Kapela vznikla v Chicagu ve státě Illinois v USA. Kapelu založili zpěvák a klávesista Al Jourghensen a bubeník Stephen George. V roce 1983 vydali své první LP With Sympathy. LP bylo vydáno u Arista Records a prodávalo se velmi špatně. Hodně podobné to bylo i s následujícím albem Twitch, které bylo vydáno v roce 1986 a neprodávalo se moc dobře. Po vydání tohoto alba udělal Jourghensen zásadní věc pro vývoj kapely, poprvé vzal do rukou a naučil se hrát na elektrickou kytaru. Kapele se zkrátka nedařilo prorazit mezi elitu a držela se u dna až do počátku 90. let.

V roce 1991 se kapela konečně dostala mezi elitu, a to díky jediné písni. Touto písní se stal singl Jesus Built My Hotrod, video k této písni bylo hitem na televizní stanici MTV. O rok později z dílny jménem Ministry vzešlo album, které je ze všech alb Ministry nejtvrdší a nejdrsnější, Psalm 69.

Po vydání alba se kapela na dlouhou dobu odmlčela, své další album vydala až v roce 1996. Album dostalo název Filth Pig. Většina písní na tomto albu je hrána pomalejším tempem, než je na ostatních albech kapely zvykem. V roce 1999 kapela vydala LP The Dark Side of the Spoon. Z tohoto alba vzešel singl Bad Blood, který se objevil na soundtracku k filmu Matrix a byl nominován na cenu Grammy. Další album si kapela připravila až na rok 2003, kdy vyšlo album Animositisomina. Hudba na tomto albu připomíná typický heavy metal, nalézají se zde zajímavé hlasové efekty. V roce 2004 vyšlo zatím poslední regulérní LP kapely nazvané Houses of the Molé. V roce 2005 vydala skupina album remixů nazvané Rantology.

V Underworld: Awakening zazní Linkin Park i Lacuna Coil

V Underworld: Awakening zazní Linkin Park i Lacuna Coil

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.