Biografie

Lenny Kravitz je americký zpěvák, skladatel, multi-instrumentalista, herec a producent, jehož „retro“ styl inspirovaný 60. lety minulého století spojuje rock, soul, funk, reggae, hard rock, psychedelii, folk i baladu.

Během čtvrt století trvající kariéry prodal přes 38 milionů alb, čtyřikrát za sebou získal cenu Grammy a je držitelem rekordu pro nejčastěji oceňovaného umělce v kategorii rockového zpěvu.

Studiových desek nabídl zatím 10. Desátá Strut vyšla v roce 2014.

Narodil se 26. května 1964 v New Yorku v rodině bahamské herečky a židovského televizního producenta. Pojmenovali ho po strýci z otcovy strany, který padl v Koreji.

Lenny Kravitz vyrůstal na Manhattanu v prostředí, kterému vévodily hudební styly R&B, jazz, klasická hudba, opera, gospel a blues.

Už v pěti letech začal hrát na bicí, později zpíval v chlapeckém sboru. Když mu bylo patnáct let, odešel z domova a bydlel s kamarády.

Po vzoru Davida Bowieho tehdy nosil modré kontaktní čočky, žehlil si vlasy a změnil si jméno na Romeo Blue.

V roce 1978 ho přijali na hudební školu. První hit Let Love Rule nahrál v roce 1987 a stejnojmenné debutové album vydal o dva roky později.

Prestižní světové magazíny ho několikrát zařadili mezi nejvíce sexy muže planety. Chodil se zpěvačkami jako Kylie MinogueNatalie ImbrugliaVanessa Paradise nebo s herečkou Nicole Kidman.

S herečkou Lisou Bonet má dceru Zoe.

To nejlepší, co v rocku kdy vzniklo, podle Lennyho Kravitze přišlo v 60. a 70. letech.

Lenny má také řadu kreativních koníčků. Věnuje se bytové architektuře a založil si designerskou firmu.

Pro firmu Swarovski navrhl kolekci křišťálových lustrů nazvanou Casino Royale.

Jako herec se objevil v několika filmech, i v hlavních rolích.

Linkin Park vydají živák jako poctu Chesterovi

Linkin Park vydají živák jako poctu Chesterovi

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.