Biografie

aylor Dayne (*7. března 1962 Baldwin, New York) je americká zpěvačka, herečka a tanečnice, která se vlastním jménem jmenuje Leslie Wunderman.

Kariéra

Do povědomí lidí se Taylor zapsala koncem 80. let, kdy rozjela svou hudební kariéru a na začátku roku 1990 už okupovala přední příčky hitparád. V USA i jinde na světě patří dodnes k velmi oblíbeným interpretkám.

Profesionálnímu zpěvu se začala Taylor věnovat po dokončení studia na střední škole, kdy začala zpívat v rockových kapelách Next a Felony. Nicméně ani jedna z kapel neprorazila, proto se po skončení vysoké školy vydala na dráhu sólové zpěvačky. Smlouvu podepsala u nahrávací společnosti Arista Records a svou první píseň nazvanou Tell It To My Heart vydala v roce 1988. Píseň se dostala na první místo v hitparádách mnoha zemí, včetně Německa. V USA se nejznámější písní stal singl Love Will Lead You Back.

Nedávno Taylor vystoupila po boku Eltona Johna ve prospěch nadace We Are Family Foundation. Jako herečka hrála na broadway v divadle v muzikálu Eltona Johna Aida. Zahrála si i ve filmu a to konkrétně ve snímcích Fool’s Paradise (1997) nebo Stag.

Celkově během své kariéry prodala více než 25 milionů kusů alb a 50 milionů kopií singlů.

Jessie Ware konečně vynahradí zrušený koncert

Jessie Ware konečně vynahradí zrušený koncert

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz