Biografie

Chesney Lee Hawkes (* 22. září 1971, Windsor, Berkshire, Anglie) je anglický popový zpěvák

Chesney Hawkes je synem Len „Chipa“ Hawkese, zakládajícího člena skupiny Tremeloes. Jako teenager uspěl s prvním singlem The One And Only (autorem byl Nick Kershaw), který však u kritiky propadl.

Na začátku roku 1991, získal hlavní roli ve filmu Buddy´s Song, kde též exceloval Roger Daltrey z The Who, největší úspěch mu zajistil song The One And Only k filmu Doktor Hollywood z roku 1991 s Michaelem J. Foxem v hlavní roli.

Chesney Hawkes v roce 1991 uspořádal turné po Evropě, kde měl úspěch jak v malých klubech tak na větších koncertech.

Později pracoval s množstvím textařů a producentů jako Mark Goldenberg, Adam Schlesinger, Jesse Vellenswealla nebo Marvin Etzioni, dalšími spolupracovníky byli Howard Jones, Nick Kershaw a Bijou Phillips.

Během konce roku 2000 a na začátku roku 2001, Chesney nahrával novou sadu songů v Londýně a v Los Angeles s producentem Charltonem Pettusem.

V současnosti Chesney pracuje na svém novém albu a žije v západním Londýně se svou ženou Kristinou a svým synem, narozeným 29. srpna 2001 (Casey George Hawkes).

Filmografie

    * Buddy's Song ...Buddy Clark 1990

Justin Timberlake nabídl další ukázku z alba

Justin Timberlake nabídl další ukázku z alba

Diskuze o interpretu

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.