Biografie

Shania Twain [ʃəˈnaɪə 'tweɪn] IPA OC (rozená Eilleen Regina Edwards, 28. srpna 1965, Windsor, Ontario) je kanadská country a popová zpěvačka.

Dětství
***

Její rodiče, otec Clarence Edwards a matka Sharon (rozená Morrisonová) se rozvedli, když byly Shanie dva roky. Matka se po rozvodu s malou Eillen a její sestrou Jill odstěhovala do města Timmins, které je na severovýchodě kanadského Ontaria, kde se provdala za Jerry Twaina (původem Ojibwa). Její nový otec, Jerry Twain, děvčata adoptoval, a tak bylo jejich příjmení změněno na Twain.

Eilleen Twain byla jedním pěti dětí v Twainově chudé rodině. Její rodiče moc nevydělávali a tak hlad byl v rodině celkem běžný. Život v Timmins byl pro mladou Eilleen velmi těžký. Již od raného věku musela malá Eilleen vystupovat v místních zakouřených hospodách a vydělávat po nocích zpěvem pár dolarů, aby pomohla svým chudým rodičům.

 

Současnost
**

V současnosti patří Shania Twain mezi nejpopulárnější zpěvačky country i popové hudby, především v USA, Kanadě, Velké Británii a Austrálii. Její nejúspěšnější deskou je album „Come on Over“ z roku 1997, kterým se stala jednou z nejprodávanějších sólových zpěvaček historie. Shania se také pravidelně umisťuje v anketách o nejpřitažlivější ženu planety.

Součástí Srdíčkového týdne bude i koncert

Součástí Srdíčkového týdne bude i koncert

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze