Biografie

Alice Springs (vlastním jménem Alice Taťounová) se narodila 1. května 1974 v Praze.
Hru na klavír začala studovat v sedmi letech, kdy navštěvovala lidovou školu umění v Lindnerově ulici. Postupem času se Alici přestala líbit výuky její učitelky, která ji dávala hrát stále ošklivější skladby. V  11 letech přestala Alice úplně cvičit. Klavír ale nepřestala nikdy mít ráda a začala si  psát vlastní písničky.

V osmé třídě ZŠ se spontálně rozhodla jít studovat na konzervatoř. Učila jí paní učitelka Jelínková a denně 6 hodin hrala. Na konzervatoř se dostala a  nastoupila v roce 1988. Alice stále víc měla náklonnost k vlastní psané hudbě než ke klasické.

V roce 1994 zakončila studia na konzervatoři. V posledním ročníku studia na konzervatoři stačila odnést svůj první „demáč“ do Polygramu (dnes Universal). Ten natočila s Jardou Helešicem a pár spolužáky ze školy. Na Polygramu s „demáčem“ uspěla a tak začala její hudební kariéra.

O rok později vyšla deska „Just“. Deska byla docela úspěšná a tím nastartovala cestu nahrávání a koncertů. Rok nato vyšla deska „22“. Poté se Alice vydala na roční studijní pobyt do USA. Věnovala se klavíru na Univerzitě UCLA. V Americe začala psát české texty. V roce 1998 se vrátila zpět do ČR a u Universalu vydala desku „Dej mi pusu“, v roce 1999 „Barvy“, potom v roce 2001 vyšlo „Road Movie (Best of)“.

Od roku 2003 Alice funguje pod vydavatelstvím Sony Music, kde ji vyšla deska s názvem „Život vychází teď“. Alice Springs o debutu pro Sony Music / Bonton říká: "Za posledních pár let jsem napsala přes padesát písní, z nichž těchto 13 jsem vybrala na své nové album. Na každé z nich jsem pracovala tak dlouho, dokud jsem nebyla maximálně spokojená. Rok jsem dělala pracovní demáče, se kterými jsem zašla za kytaristou Yardou Helešicem. Ten mi potom domluvil novou nahrávací smlouvu a nakonec album i produkoval.“

Je to její první album, které si neprodukovala sama a svěřila ho jiné osobě. Od jejích předchozích alb se značně liší. Deska je ovlivněna mnoha různými styly, které má Alice ráda.

Související články


 

Součástí Srdíčkového týdne bude i koncert

Součástí Srdíčkového týdne bude i koncert

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze