Biografie

Eva Pilarová (* 9. srpna 1939 v Brně) je česká zpěvačka a herečka. Čtyřnásobná vítězka čtenářské ankety Zlatý slavík v kategorii zpěvaček.
**
Životopis**

Zpívala už od dětství a to i vážnou hudbu. V roce 1960 se stala členkou divadla Semafor, kde vystupovala, mimo jiné, též s legendární dvojicí Jiří Suchý a Jiří Šlitr. V roce 1962 na krátký čas odešla zpívat do Divadla Rokoko, ale už v roce 1964 se vrátila zpět do Semaforu. V tomtéž roce si také zahrála drobnou roli ve filmu Kdyby tisíc klarinetů (coby výrazná sboristka dívčí školy - spolu s Naďou Urbánkovou a dalšími). Během své dlouhé pěvecké kariéry nazpívala velké množství známých hitů, velice populární a oblíbené byly její duety s Waldemarem Matuškou, zpívala ale i s Karlem Gottem a dalšími zpěváky.

Je to zpěvačka s velmi krásným a barevně zajímavým hlasem oplývající navíc vynikající pěveckou technikou. S přibývajícími léty se stále více orientuje především na žánrovou oblast jazzu a swingu. V roce 1977, aby mohla i nadále vystupovat, podepsala tzv. Antichartu.

Michal Prokop točí po šesti letech novou desku

Michal Prokop točí po šesti letech novou desku

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz