Biografie

Jiří Suchý se narodil 1. října 1931 v Plzni do rodiny vyučeného truhláře. Velmi brzy se Jiří Suchý začal zajímat o umění. Pokoušel se dostat k výrobě kresleného filmu, avšak neúspěšně. Nedařilo se mu dostat ani na gymnázium pro svůj nedodstatečný prospěch. Uchytil se v reklamních ateliérech BaR a vyučil se reklamním grafikem. Tam se seznámil s Viktorem Sodomou, který se svou manželkou Vlastou hrál pro své kolegy převzaté písně ze západního rozhlasu (například. Elvis Presley). Začali spolu vymýšlet první privátní rozhlasové programy.

Posléze začal psát texty pro hudební skupinu založenou Františkem Sodomou a v této formaci začal brzy i hrát na kontrabas a zpívat. Ve vinárně Reduta, kde hrával, si ho všiml Miroslav Horníček a seznámil ho s Jiřím Šlitrem. Spolu vytvořili dynamické tvůrčí duo a začali psát písničky, které jim vynášely první úspěchy v médiích.

Roku 1958 se skupinou přátel založil Jiří Suchý Divadlo Na zábradlí, kde se objevila i jeho první hra Kdyby tisíc klarinetů, ve které si i zahrál. U ostatních členů souboru se ale cítil nedoceněný, proto s Jiřím Šlitrem založili nové divadlo Semafor. Stalo se pro něj celoživotním projektem a po smrti Jiřího Šlitra v roce 1969 se jeho novou hereckou partnerkou stala Jitka Molavcová.

Mydy Rabycad uzavírají berlínskou trilogii

Mydy Rabycad uzavírají berlínskou trilogii

Diskuze o interpretu

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz