Finále opravdu ovládly jihomoravské kapely!

Naprosto parádní závěr mělo Velké finále soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň 2009. V klubu Templ na Stodolní ulici se před početným publikem a patnáctičlennou porotou představilo šest nejlepších z téměř dvou set přihlášených. Naplnilo se přitom očekávání, že finále ovládnou jihomoravské kapely.

Jen šest svých nejlepších skladeb mohl ve finále předvést každý ze šestice účinkujících. Rozehřát, ještě poměrně řídké, publikum bylo tím pádem v sobotu ve čtyři odpoledne velmi náročné zejména pro prvního finalistu – skupinu Venefica z Olomouce. Přesto se tato hardrocková parta svého úkolu zhostila velmi dobře a potěšila všechny přítomné milovníky kvalitního bigbítu. O něco snazší úlohu tak již měli Day Off z Kroměříže, před jejichž vystoupením se klub začal pomalu plnit. Vystoupení a famózní pódiovou show s velbloudem i fakírem – skupiny D.U.B. Music z Přerova – tak již sledovala početná řádka návštěvníků. Orientální pohodu následně zmrazil démonický frontman kapely Coward ze Stříbra, který s kolegy parádním pravověrným českým bigbítem všechny vrátil zpět do reality. Po jejich vystoupení měli Model Bazaar z Brna trochu problém naladit diváky na svou pohodovou klubovou notu, s níž slavili úspěchy v předešlých kolech. Publikum ale zklidnili a rozhodně dostali na svou stranu. Druhý zástupce Čech – hradecko-královští Memphis – pak opět napumpovali do žil všech více energie a pomalu se začaly počítat hlasy. Moderátoři večera pak ještě chvíli všechny napínali, když moderovali v duchu slezského regionu v nářečí a následně museli vše zejména kapelám překládat, ale k vyhlášení se nakonec přeci jen dostali. Z obavy před reakcemi kapel i publika však vše provedli pro jistotu v bezpečnostních přilbách a za dohledu dvoučlenné ochranky. I tento poslední vtípek jim vynesl ovace a důstojně vše připravil na vyhlášení Velkého finále osmého ročníku Radegast Líhně.

Sedm porotců z patnácti nakonec pasovalo na vítěze skupinu Venefica z Olomouce. Obdržela řadu cen od partnerů akce včetně téměř metrové sochy patrona soutěže Radegasta, získala týdenní pronájem nahrávacího studia Woodman, mikiny a trika s logem kapely od Crystal productions, doplnění zkušebny technikou od hudebních nástrojů Bayger, živou náhravku od K-sound, profi foto od image4you.cz, a zejména pět vystoupení na Top akcích na Ostravsku od pořadatele soutěže – havířovské společnosti Viking agency. Na místě druhém nakonec skončil D.U.B. Music, který rovněž obdržel pěknou řádku cen a vystoupení a na třetí příčce Model Bazaar z Brna. Všechny tři kapely se ještě jednou potkají, vzhledem ke stylové rozmanitosti, zřejmě jen na jediné akci v republice – v sobotu 12. září na oslavách pivovaru, který dal soutěži jméno – Radegast dni v Nošovicích. „Nutno podotknout, že bodové rozdíly mezi kapelami od třetího místa do posledního byly naprosto mizivé a opět rozhodoval hlas každého porotce. Také proto jsme už dále neuváděli pořadí od čtvrtého místa, protože šestou příčku si nezasloužila ani jedna z kapel. Další zajímavosti a zejména fotografie budou již brzy na stránkáchwww.lihen.cz,“ přiznal za porotu a pořádající Viking agency z Havířova Marek Slonina. Pro pořadatele ale tímto rozhodně nic nekončí – budou se domlouvat termíny koncertů, nahrávání, předávat další ceny a zejména už teď je čas na přípravu devátého ročníku soutěže. Vzhledem ke stoupajícímu zájmu nechtějí Vikingové ani do budoucna nic podcenit. „Za osmý ročník již jen obrovské díky všem klubů, kde se soutěžili, všem porotců, kteří svůj čas a energii věnovali rozhodování, všem partnerům a především městu Havířov, kde soutěž vznikla a stále mám své místo a podporu a pivovaru Radegast, který soutěž zaštítil a významně podporuje,“ dodal Slonina.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.