Finále ovládnou jihomoravské kapely!

Zejména jihomoravské kapely ovládnou letošní Velké finále soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň 2009. V druhých semifinálových kolech, konaných tradičně ve třech hudebních klubech na Ostravsku, o tom rozhodla odborná porota. Rozhodně ale návštěvníky během finálového klání nečeká žádná nuda, když každá kapela razí velmi odlišný styl a hudební pojetí. Dvacetičlenná odborná porota se tak už tuto sobotu v klubu Templ na Stodolní v Ostravě zřejmě pořádně zapotí.

Porota se již několikrát během rozhodování o postupujících potila, naposledy ve čtvrtek v Jazz clubu v Havířově, kdy během vystoupení posledního účinkujícího porotci několikrát přepisovali svůj verdikt. „Stále se lepšící výkon třetího účinkujícího – kapely Day Off z Kroměříže – přinutila porotce změnit názor, který si vytvořili na začátku jejich vystoupení. O chlup tak utekl postup skupině Off Axis z Frenštátu pod Radhoštěm,“ přiznal za porotu Ladislav Slowik z pořádající havířovské Viking agency. V klubu Templ to tentokrát poměrně solidně rockově vřelo, když se zde potkaly metalové a punkrockové partičky. „Opět se nakonec víceméně rozhodovalo mezi dvěma soutěžícími kapelami. Havířovský nadějný Exorsus, jediný semifinálový zástupce města zrodu soutěže – Havířova, však nakonec sklonil hlavu před zkušeností a vyhraností o generaci starších hudebních pardálů – rockové party Coward ze Stříbra,“ vysvětlil zástupce agentury. Porota ostravského klubu Garage, tentokrát v čele s ředitelem soutěže Radegast Líheň Markem Sloninou, měla naopak úkol poměrně snadný. Vystoupení první opavské party Nekuř toho tygra sice příjemně naladilo, ale následné představení trojice Model Bazaar z Brna jednoznačně rozhodlo. „Pohodu, která čišela ze dvou kytar, jednoho cella a tří hlasů, nám ostatní poroty mohly jedině závidět,“ lebedil si po vystoupení brněnské kapely ředitel soutěže. A dokonalý výkon a jejich zasloužený postup nakonec uznali i třetí semifinalisté – skupina Groteska.

Velké finále proběhne už tuto sobotu 25. dubna od 16.00 hodin v ostravském klubu Templ na proslulé Stodolní ulici v Ostravě. Vstup je tradičně ZDARMA a fanoušci se mohou těšit na šest nejlepších kapel ze dvou stovek přihlášených. Na pódiu se postupně v tomto pořadí představí: Venefica z Olomouce, Day Off z Kroměříže, D.U.B. music z Přerova, Coward ze Stříbra, Model Bazaar z Brna a Memphis z Hradce Králové. Pro nejlepší jsou připraveny ceny za desítky tisíc korun, včetně zajištění účinkování na TOP akcích na Ostravsku – např. festivalech Colours of Ostrava, Inkubátor v Havířově, Štěrkovna open music v Hlučíně, či akci Radegast den v Nošovicích. Více o soutěži, její historii i partnerech akce na www.lihen.cz.

    

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.