Slovenští Hex slaví dvacáté výročí dvojitou výběrovkou

  • Slovenští Hex slaví dvacáté výročí dvojitou výběrovkou Fotogalerie (5)
    • 05.08.2014
    • Tisk

    Jedna z nejžádanějších slovenských kapel Hex působí na hudební scéně už víc než dvacet let. Toto významné výročí fanouškům zpestřila vydáním dvou diskové výběrové desky „Všetko najlepšie“.

    Sdílejte článek:

A to ve formě knihy plné raritních fotografií. Balíček mapuje dosavadní cestu kapely.

Na výběrovce najdete i nejhranější slovenskou skladbu roku „Keď sme sami“, která má na serveru Youtube už téměř 1,5 milionu zhlédnutí a už tři měsíce boduje také v českém éteru.

Aktuálně je druhou nejhranější slovenskou skladbou.

Kniha obsahuje dvě CD s dvaatřiceti skladbami.

Výběrovka Hexu také zahrnuje bonusové CD, které kapele nahrály blízké skupiny a interpreti jako Vidiek, Polemic, Walter Schnitzelsson, Vetroplach, Puding Pani Elvisovej a další.

„Řekli jsme si, že je čas sumarizovat naši tvorbu. Roky ubíhají velmi rychle, zdá se mi, jako bychom včera teprve začínali. Jsem potěšen, že čtveřice vydržela pohromadě po celou dobu a že si máme stále co říct, že fungujeme a že nás hudba baví. Jsme šťastní, že písničky umí přitáhnout lidi a že po tolika letech stále vyprodáváme koncerty,“ prohlásil kytarista Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Hex působí na hudební scéně od roku 1990.

Původní trojici zakládajících členů doplnil bubeník Tibor „Tÿbÿke“ Szabados a kapela tedy hraje ve složení Peter „Ďuďo“ Dudák (zpěv, kytara, klávesové nástroje), Tomáš „Yxo“ Dohňanský (basová kytara, vokály), Martin „Fefe“ Žuži (kytara) a Tibor „Tÿbÿke“ Szabados (bicí).

Čtveřice, kterou v 90. letech proslavil debut „Ježiš kristus nosí krátke nohavice“, má na kontě osm studiových alb, odehrála přes tisícovku koncertů převážně na Slovensku, ale i v České republice, Maďarsku nebo Spojených státech.

Na jaře 2014 převzala kapela platinovou desku a realizovala první unplugged turné s názvem Keď sme sami acoustic tour, na které na podzim naváže sérií dalších koncertů.

www.hex.sk

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze