Hudební nadílka nekončí – vrátí se k nám Bajofondo!

Tisková zpráva D_Smacku_U Pro­motion a Lucerna Music Bar

 

Co jste dělali přesně před rokem, 10.dubna 2008? Že jste čekali v davu před Lucerna Music Barem a doufali jste, že se dostanete na koncert jihoamerických Bajofondo? A že to nevyšlo? Pak pro vás máme potěšující zprávu, Gustavo Santaolalla si chce se svými Bajofondo opět zahrát v Praze! 21.července vystoupí opět v Lucerna Music Baru.
 
A kdo že jsou ti Bajofondo? Skupina vynikajících muzikantů z Argentiny a Urugaye, kteří hrají hudbu Ria de la Plata, oblast kolem řeky, která tyto umělce spojuje. Nedá se jednoduše popsat a zaškatulkovat. Z počatku byla popisovaná jako „electronica tango“, Gustavo Santaolalla se proti tomuto označení ale ohrazuje: „Označení ‚electronica tango’ se nám nelíbí, protože si myslíme, že to, co děláme, není ani tango, ani elektronická hudba. Jsme přesvědčeni, že tvoříme hudbu Ria de la Plata. Pokud chcete dělat hudbu, která představuje současný zvuk míst jako Buenos Aires nebo Montevideo, pak se zde samozřejmě budou objevovat žánry jako tango, murga, milonga nebo candombe, protože jsou součástí geneticko-hudební mapy této části světa. Ale čtyřicetiletá tradice argentinského a uruguayského rocku, hip hopu a elektronické hudby je také součástí této mapy a historie tohoto místa.“
 
Jejich živá vystoupení jsou vždy senzací všude, kde se objeví. Na svém kontě mají ale také několik Oskarů za filmovou hudbu. Tu mohou diváci znát například z filmů Amores Perros, Zkrocená hora nebo 21 gramů.
 
Sestava Bajofonda:
 
Gustavo Santaolalla: kytara, perkuse, zpěv, doprovodný zpěv
 
Juan Campodónico: programming, beaty, samply, kytara
 
Luciano Supervielle: piano, klávesy, scratch
 
Javier Casalla: housle
 
Martín Ferrés: bandoneon
 
Gabriel Casacuberta: kontrabas, baskytara
 
Adrián Sosa: bicí.
 
Verónica Loza: VJ, zpěv
 
Vstupenky na koncert jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketportal a Ticketstream a v pokladně Lucerna Music Baru za 430,– Kč + poplatky, na místě za 530,– Kč.
 
Více info na:
 
www.myspace.com/…ondomardulce
www.bajofondo.net
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.myspace.com/…ckupromotion

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze