Jazzový kytarista Petr Zelenka: MEMORY FLASH

Třicetiletý jazzový kytarista a skladatel Petr Zelenka, který zahájil profesionální dráhu na české scéně již v osmnácti letech, vydává v září 2008 své druhé album Memory Flash. Deska, která obsahuje osm Zelenkových autorských instrumentálních skladeb, vznikla za účasti věhlasných hudebníků působících převážně v Paříži, kde dlouhodobě žil a pracoval v letech 2003 – 2007. Na alt a soprán saxofon hraje Francouz Olivier Zanot, na kontrabas Izraelec Yoni Zelnik a na bicí a perkuse Kanaďan Karl Jannuska
 
Kompozice obsažené na albu jsou ovlivněné jak současným jazzem, tak arabskou, skandinávskou a moravskou lidovou hudbou. Zelenkova hudba se, podobně jako hudba jeho kolegů, kamarádů a častých spolupracovníků – Davida Dorůžky a Jaromíra Honzáka – pohybuje na pomezí žánrů, hranice mezi jazzem a ostatními styly je velmi neostrá. Autentická a myšlenkově bohatá Zelenkova hudba je tak zasazena do kontextu současného evropského autorského jazzu. Album vzniklo ve studiu Svárov ve spolupráci se zvukovým mistrem Lukášem Martinkem, mastering provedl proslulý Bob Katz ve studiu Digital Domain v USA. Design alba je dílem Aleše Najbrta a fotografa Václava Jiráska.
 
Seznam skladeb na albu Memory Flash:
 
1. Hidden Time
2. Puzzle
3. Prayer
4. Infiltration
5. Lost Pearl
6. Za sedmero horami
7. Memory Flash
8. Melting Point
 
Album Memory Flashvychází 22. září 2008na nezávislém jazzovém labelu Animal Music(www.animalmusic.cz), který provozuje , bývalý člen skupiny Sto zvířat, autor filmové hudby (např. Želary), advokát a jazzový fanoušek. Na labelu Animal Music dosud vyšlo pět alb – Organic Quartet: „Never Enough“; Jaromír Honzák Quartet: „A Question To All Your Answers“ (Anděl za nejlepší jazzové album roku 2007); Libor Šmoldas Trio: „On The Playground“; David Dorůžka: „Silently Dawning“ a : „Overseason“. Paralelně se Zelenkovým albem vychází nyní též album Vertigo Quintetu s hostující Dorotou Barovou z Tara Fuki. Distributorem alba je v České republice a Slovenské republice SONY BMG MUSIC, celosvětově bude album v nabídce obchodu www.cdbaby.com. Album vychází s grantovou podporou Ministerstva kultury, Hudební nadace OSA, Nadace Život umělce a Nadace Českého hudebního fondu a ve spolupráci s agenturou Bon Art Productions.
 
Album Memory Flashbude pokřtěnov rámci českého miniturné s hudebníky, kteří jej se Zelenkou nahráli, a to v průběhu listopadu 2008. Termíny koncertů i křtu budou oznámeny. Ještě předtím ovšem se svým „českým“ kvartetem vystoupí v rámci koncertu „JAZZ V RUDOLFINU“ dne 8. října v pražském Rudolfinu (další účinkující: Aga Zaryan (PL), David Dorůžka, Vertigo Quintet & Dorota Barová, Jaromír Honzák Quartet, Beata Hlavenková Trio & , Organic Quartet, Libor Šmoldas Trio, Pražská komorní filharmonie).
**  

**

www.petrzelenka.eu**

**

**  

**

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze