Slavný režisér zaštítí film o koncertních letech Beatles

  • Slavný režisér zaštítí film o koncertních letech Beatles Fotogalerie (14)
    • 21.07.2014
    • Tisk

    Oscarový režisér Ron Howard, který získal prestižní cenu od filmové akademie za film Čistá duše s Russellem Crowem z roku 2001, připravuje nový dokument.

    Sdílejte článek:

Hlavním tématem dokumentu bude doba, kdy snad nejslavnější kapela všech dob – Beatles – koncertovala.

Na přípravu filmu budou dohlížet zpěvák a kytarista kapely Paul McCartney, bubeník Ringo Starr, manželka zpěváka Johna Lennona Yoko Ono a manželka kytaristy George Harrisona Olivia.

Dokument se bude soustředit na kariéru slavných „Brouků“ od doby, kterou strávili v Cavern Clubu v německém Hamburku, kde pilovali živá vystoupení, až po jejich vůbec poslední koncert, který se odehrál v roce 1966 v Candlestick Parku v San Franciscu.

„Jsem nadšen a poctěn, že můžu se společnostmi Apple a White Horse pracovat na ohromujícím příběhu těchto čtyř mladých mužů, kteří v roce 1964 ovládli celý svět,“ uvedl k projektu režisér Ron Howard.

„Jejich vliv na populární kulturu a životy lidí obecně jsou nezpochybnitelné,“ dodal.

Celý projekt odstartovala kampaň One Voice One World, jejíž iniciátoři požádali fanoušky, aby jim poslali veškeré materiály z doby koncertní činnosti Beatles, které doma najdou.

V produkčním týmu tak budou i pánové Matthew White, Stuart Samuels a Bruce Higham. Právě oni totiž mají tuto kampaň na svědomí.

Jak se píše v tiskové zprávě „filmový projekt The Beatles Live bude vyprávět příběh koncertních dní z pohledu kapely i fanoušků a jejich světů“.

Fanoušci můžou stále posílat materiály pro film prostřednictvím webových stránek projektu.

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze