Vertigo Quintet & Dorota Barová vydávají nové album

**VERTIGO QUINTET vydává na labelu ANIMAL MUSIC své třetí album vytvořené ve spolupráci s DOROTOU BAROVOU (TARA FUKI)

**

 
Jazzová kapela Vertigo Quintet(, , Oskar Török, Rastislav Uhrík, Daniel Šoltis), která za své debutové album vydané v roce 2005 obdržela „Anděla“, cenu Akademie populární hudby v kategorii „jazz a blues“ vydává album „Vertigo Quintet & Dorota Barová“, které je výsledkem dlouhodobé autorské i interpretační spolupráce se zpěvačkou a violoncellistkou Dorotou Barovou, členkou alternativního dívčího dua Tara Fuki.
 
Album obsahuje sedm autorských skladeb členů Vertiqo Quintetu i Doroty Barové, tři z nich opatřila Dorota Barová polskými texty. Album přináší naprosto originální mix jednoho z nejosobitějších hlasů na evropské scéně, violoncella a polsko-českých textů Doroty Barové, a zvuku Vertigo Quintetu. Výsledkem je křehká, atmosférická a posluchačsky přístupná hudba s inspiracemi z free jazzu, world music, soudobé vážné hudby i popu, jako je například Egberto Gismonti, In The Country, Ornette Coleman nebo Susanna And The Magical Orchestra.
 
Rozměrné autentické kompozice jsou po stránce kompoziční i aranžérské neuvěřitelně vyzrálé. Album vzniklo v Polsku ve spolupráci s mistrem zvuku Tadeuszem Mieczkowskim, který spolupracoval i s Patem Methenym a z českých hudebníků např. s Danem Bártou a Illustratosphere nebo s triem Roberta Balzara. Design alba je dílem grafičky Zuzany Lednické ze Studia Najbrt a fotografa Václava Jiráska.
 
Seznam skladeb na albu Vertigo Quintet & Dorota Barová:
 
1. Sextet ()
2. Nieraz (Dorota Barová / Dorota Barová)
3. B – / C# ()
4. Mašmaráda (Oskar Török / Dorota Barová)
5. Em outra parte ()
6. Śnieg ( / Dorota Barová)
7. Nahoru ()


 


Album Vertigo Quintet & Dorota Barovávychází 1. září 2008na nezávislém jazzovém labelu Animal Music(www.animalmusic.cz), který provozuje , bývalý člen skupiny Sto zvířat, autor filmové hudby (např. Želary), advokát a jazzový fanoušek.
 
Na labelu Animal Music dosud vyšlo pět alb – Organic Quartet: „Never Enough“; Jaromír Honzák Quartet: „A Question To All Your Answers“ (Anděl za nejlepší jazzové album roku 2007); Libor Šmoldas Trio: „On The Playground“; David Dorůžka: „Silently Dawning“ a : „Overseason“. Paralelně s albem Vertigo Quintetu vychází nyní též album Petra Zelenky „Memory Flash“.
Distributorem alba je v České republice a Slovenské republice SONY BMG MUSIC, celosvětově bude album v nabídce obchodu www.cdbaby.com. Album vychází s grantovou podporou Ministerstva kultury, Hudební nadace OSA a Nadace Českého hudebního fondu a ve spolupráci s Polským institutem v Praze, s agenturou Bon Art Productions, s realitní agenturou GAUDÍ a společností CNC Invest.
 
Na podporu vydání alba Vertigo Quintet & Dorota Barovábude uspořádáno turné s termíny níže uvedenými, jehož součástí bude křesta oslava vydání alba 26. září 2008v pražském Divadle na Dobešce, kam své příznivce Vertigo Quintet & Dorota Barová zvou se vstupem volným, t.j. zdarma; koncert bude zaznamenáván pro Českou televizi.
 
20.09. – Hlava XXII
21.09. – ZÁBŘEH na Retro
22.09. – hudby
23.09. – BRNO – Stará Pekárna
24.09. – ROŽNOV POD RADHOŠTĚM
25.09. – USTI NAD LABEM – Národní dům
26.09. – PRAHA – Divadlo na Dobešce – křest CD
28.09. – PRAHA – U Staré paní
30.09. – PRACHATICE – Městské divadlo
01.10. – PRAHA – Velvyslanectví Polské republiky (uzavřená akce)
02.10. – 29
04.10. – PLZEŇ
08.10. – PRAHA – Rudolfinum (Jazz v Rudolfinu)
10.10. – PRAHA – U Staré paní

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.