První kola Radegast Líhně 2009? Početná porota i divácká návštěva!

Nečekaný ohlas měla již první kola soutěže amatérských hudebníků Radegast Líheň 2009. Přestože šlo o zahájení již osmého ročníku soutěže, pořadatelé nepamatují takový zájem od prvních kol, když všechny tři kluby na Ostravsku hlásily svorně plný stav!

V úterý Radegast Líheň uvítala v prvním kole v ostravském klubu Templ na Stodolní ulici kapely Morning star (Nový Jičín), Square Wheel (Ostrava) a Venefica (Olomouc). A i podle pořadí v jakém vystupovaly gradovala v klubu zábava. Z postupu se nakonec radovala Venefica z Olomouce, která oslovila především profesionálním přístupem a zajímavými hudebními aranžemi vlastních skladeb.

Ve středu se vůbec historicky poprvé konala soutěž v klubu Garage v Ostravě-Martinově pod dohledem slovutného Marcela Woodmana a šestičlenné odborné poroty. „Byli jsme rádi, že posty porotců přijaly takové veličiny, jakými bezesporu jsou studiový zvukař Petr Slezák, hudební dramaturg Jiří Janda, či basák Rock´n´Roll bandu Radis,“ prozradil za pořadatele soutěže z Viking agency její produkční Luděk Bajgar. Během večera se představily skupiny LÍHeň (Frýdek-Místek), Dum Spiro (Ostrava) a Memphis (Hradec Králové). Porota se nakonec jednohlasně rozhodla pro postup posledního nastupujícího – čtyřčlenné partičky Memphis, která svou energií, dravostí a pohodou předčila jinak místy velmi zajímavé soubory před sebou.

Místo zrodu soutěže – havířovský Jazz club – své první kolo uzřelo až ve čtvrtek. Ale čekání a překonání drobných problémů stálo za to. Večer se nesl v pohodovém duchu a tak divákům ani nevadilo, že museli pořádající Vikingové jednu z kapel kvůli rozpadu nahradit, druhá se pro změnu potýkala se zdravotními problémy a třetí s problémy v práci. Nakonec se ale na pódiu ale skutečně sešli tři soutěžící: Stonefree (Frýdek-Místek), Progresivní překližka (Havířov) a Bagpipers (Frenštát pod Radhoštěm). „První kapela odvedla naprosto profesionální a bezchybný výkon. Domácí zástupce pak i přes zmíněné zdravotní obtíže bubeníka sice zaujal, ale na postup to ještě nebylo. Vítězem a postupujícím se tak stal původní náhradník Bagpipers, porota ocenila netradiční projev a hlavně jeho strhující výkon,“ popsal večer zástupce agentury Ladislav Slowik.

Ve všech klubech došlo k víceméně jednoznačné shodě poroty (v Jazz clubu dokonce devítičlenné! – pozn. autora) a také shodě s názorem diváků. Vždyť na postupující se v klubu Garage tančilo, a v Jazz clubu si posluchači od vítěze vynutili přídavek. Soutěž pokračuje druhými koly už tento týden. V Ostravě se v úterý utkají v klubu Templ kapely: IQ Opice (KOJ), Kapriola (OVA), Chilliguns (PŘÍBM) a tentokrát ve čtvrtek v klubu Garage kapely Sheba´s band (OPA), LaMancha (SLA), Side Effect (OSVE) a rovněž ve čtvrtek v havířovském Jazz clubu Alice´s number (PRO), Day Off (KROM) a Fat Skewers (HAV). Více o soutěži na stránkách hlavního mediálního partnera tiskoviny Deník, ve vysílání rádia Hey, nebo na stránkách www.lihen.cz. Generálním partnerem soutěže je pivovar Radegast a hlavním partnerem město Havířov. 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.