Baskytarista a manažer Green Day chystají film

  • Baskytarista a manažer Green Day chystají film Fotogalerie (9)
    • 11.07.2014
    • Tisk

    Mike Dirnt je známý hlavně jako baskytarista punk rockového tria Green Day, teď se ale pouští do pro něj zcela nové oblasti působení – stane se z něj filmový producent.

    Sdílejte článek:

Společně s dlouholetým manažerem Green Day Patem Magnarellou bude produkovat snímek Crickets podle scénáře Alfreda Botella.

Příběh snímku se točí kolem vztahu dvou odloučených bratrů.

Jeden z nich je stand-up komik a umírá na nevyléčitelnou chorobu. Druhý, depresivní „kancelářská krysa“, má bratrovi splnit poslední přání: vystoupit s představením umírajícího bratra, aby se před smrtí mohl podívat na vystoupení a zhodnotit, jestli měl vůbec někdy talent.

První z bratrů má ale v rukávu ještě jedno překvapení…

„Mě i spoustě dalších lidí vážná nemoc změnila život a je to hodně citlivá záležitost,“ řekl Mike Drint, jehož manželce nedávno diagnostikovali rakovinu prsu.

Cit lásky a nenávisti mezi bratry ve filmu jsou podle něj „velmi skutečné“.

Dirnt a Botello se znají přes dvacet let. Botello vlastní bar, do kterého baskytarista Green Day často a rád chodí.

„Je to něco, na čem pracuji už delší dobu,“ uvedl Botello ke scénáři. „Chtěl jsem napsat něco k tématu smrti, něco takového, aby se to lidí dotklo, ale nebylo to příliš sentimentální.“

Pánové teď dávají dohromady tým lidí, kteří mají na filmu pracovat.

Mike Dirnt se chce podílet také na hudbě k němu.

Jakožto člen Green Day už slyšel vlastní muziku v celé řadě filmů. Kapela přispěla např. na soundtrack k The Simpsons Movie, Transformers: Revenge of the Fallen a The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2.

V neposlední řadě je Dirnt také producentem filmu na motivy broadwayského muzikálu American Idiot, na němž se v současnosti pracuje.

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.