Chris Botti poprvé v Praze!

**6. října 2008 v pražském Kongresovém centru
**
 
**…nejvíce sexy Trumpetista od doby Cheta Bakera.....
**
 
Trumpetista Chris Botti je talentovaný instrumentalista, nadaný skladatel, a charismatický umělec. Od doby, kdy vydal své první sólové album v roce 1995, vytvořil sérii nahrávek, které oslovily nejen příznivce žánru z oblasti současného jazzu, ale zároveň zachytily pozornost světové popmusic. Pro jeho jedinečnou kombinaci svěží nálady s hloubavou improvizací, si zasloužil obě pochvalné kritiky a mainstreamové uznání a úspěch za řadu nejprodávanějších alb např.: When I Fall In Love(2004, #1 Top Jazz Album, #37 Billboard Top 200), To Love Again: The Duets (2005, #1 Top Jazz Album, #18 Billboard Top 200), and Chris Botti Live with Orchestra & Special Guests(2006, #2 Top Jazz Album). Ve své tvorbě se neomezuje jenom na jazz, ale jeho hudbu ovlivňuje také rock a klasická hudba. Botti je oblíbencem kritiků, kteří pojmenovávají zvuk jeho trubky jako „utkaný z hedvábí“.
 
Chris Botti se narodil v Portlandu, byl vychován v malém městě Corvallis, ve státě Oregon a dva roky svého dětství strávil v Itálii. První hudební vliv přicházel od jeho matky, pianistky a učitelky hry na piano. Na trumpetu začal hrát v devíti letech po poslechu nahrávky Milese Davise, „My Funny Valentine,“ chápal hudební nástroj jako klíč „dělat něco smysluplného v životě“.
 
K panteonu hvězd, se kterými Chris Botti spolupracoval ve studiu i na pódiu patří mezi jinými: Tonny Bennet, Frank Sinatra, Dean Martin, Andrea Bocelli, Jill Scott, Michael Bublé, Paul Simon, Rod Stewart, Aretha Franklin, Chaka Khan, Betty Midler, Bob Dylan, The Brecker Brothers, Diana Krall, Joni Mitchell, Sting či proslulý filmový skladatel John Barry.
 
Nejznámější je asi jeho spolupráce se Stingem. Oba spolu vystupovali během turné promující Stingovo album Brand New Day v roce v roce nahráli několik společných skladeb k Bottiho albu.
„Jedinečné na něm je, že vlastní opravdové jazzové schopnosti a pochází z jazzového světa,“ řekl Sting o Chrisovi. „Má také ohromnou vnímavost pro pop music. Vypadá skvěle a prezentuje se velmi dobře. Tvrdě pracuje, a je prostě vidět, že je opravdovou hvězdou. Hrál s mojí kapelou čtyři roky. A zazářil. Jsem hrozně rád, když členové z mojí kapely umějí využít přiležitost a zazářit na scéně, protože tehdy já mohu jen postávat vzadu a dobře vypadat.“
 
Chris Botty je také znamý jako „nejvíce sexy Trumpetista od doby Cheta Bakera". Časopis People ho umístil na seznamu 50 nejkrásnějších lidí roku 2003!
 
Muzikant získal už mnoho ocenění, včetně ceny Grammy. Jeho nejnovější album – „Italia“ měl premiéru v září 2007 roku.
  

Vstupenky jsou už v předprodeji v ticketpro, ticket-art a ticketstream.
Cena: 650, 900, 1150, 1350,1500, 1800 Kč.

 

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.