No Devotion, Lostprophets a nový zpěvák, nabízejí první song

  • No Devotion, Lostprophets a nový zpěvák, nabízejí první song Fotogalerie (1)
    • 02.07.2014
    • Tisk

    Členové dnes už neexistující kapely Lostprophets potvrdili to, o čem se už před časem spekulovalo. Kytaristé Mike Lewis a Lee Gaze, klávesista Jamie Oliver, baskytarista Stuart Richardson a bubeník Luke Johnson se spojili se zpěvákem Geoffem Ricklym z punkové formace Thursday.

    Sdílejte článek:

Výsledkem je úplně nová kapela No Devotion.

Na iTunes je už k dispozici její první singl „Stay“.

12. července vyjde pod hlavičkou Ricklyho labelu Collect Records na vinylu, na němž se objeví také další zbrusu nová skladba „Eyeshadow“.

O tom, co zapříčinilo náhlý konec kariéry Lostprophets po patnácti letech existence, zřejmě každý ví, protože nechutný skandál jejich frontmana Iana Watkinse plnil titulní strany novin a byl ho plný internet.

Tedy jen pro připomenutí: bývalý zpěvák velšského sextetu byl odsouzen mimo jiné za zneužívání malých dětí a šíření dětské pornografie.

Celý skandál měl samozřejmě obrovský dopad na všechny členy kapely, přestože ho neměli možnost nijak ovlivnit.

„Nevěděli jsme, jestli ještě vůbec někdy budeme dělat muziku, jestli se na nás lidé nebudou dívat skrz prsty. Měli jsme pocit, že je úplně všechno ztracené,“ vzpomíná na první pocity baskytarista Richardson.

Potřebovali nějaký čas na to, aby se s takovým šokem vyrovnali, a pak opět přišel pocit, že chtějí dělat muziku, i když trochu jinak, než dřív.

Následně oslovili Ricklyho.

To už měli hotových několik tracků v instrumentální podobě.

„Abych byl upřímný, nikdy jsem vlastně Lostprophets neposlouchal,“ přiznal Rickly.

„V téhle hudbě si ale notujeme. Z punku člověk nikdy nevyroste, vlastně spíš roste s ním. Post-punk pro mě znamená sofistikovanější přístup a uchopení zvuku.“

Po pečlivém zvažování Rickly souhlasil, že se stane frontmanem nového projektu No Devotion.

„Vždycky jsem ty kluky měl rád. Je s nima sranda a mají zdravé sebevědomí. Co se jim přihodilo, není fér. A dělali příliš dobrou muziku na to, aby se jí definitivně přestali zabývat,“ hodnotí nové spoluhráče zpěvák.

No Devotion už na konec tohoto měsíce naplánovali první koncerty, které odehrají v domovské Británii.


Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.