Rock for People představuje hvězdné trio!

**
**

**
**

**Kaiser Chiefs******(3­. července 2008, 22:45)

**

**

Rocková skupina Kaiser Chiefs pochází z Leedsu. Byla založena v roce dnes ji tvoří Ricky Wilson (zpěv), Andrew ‚Whitey‘ White (kytara), Simon Rix (baskytara), Nick ‚Peanut‘ Baines (klávesy) a Nick Hodgson (bicí).
 
První album skupiny Kaiser Chiefs vyšlo v roce 2005. Deska s názvem Employmentbyla inspirována novou vlnou a punkem. Hned první deska zaznamenala obrovský úspěch, prodalo se jí více nez 3 miliony kusů. V roce 2005 byla nahrávka nominována na prestižní Mercury Prize.
 
Album Employmentpře­konalo očekávání všech kritiků i fanoušků. Ještě před jeho vydáním se objevily nadšené recenze v britském (např. The Guardian, NME a The Big Issue) i americkém tisku (mj. Rolling Stone a Spin). Radia na všech kontinentech si skupinu Kaiser Chiefs zamilovala – dokladem budiž skutečnost, že album po celých následujících 18 měsíců neopustilo britský žebříček Top 40.
 
Do hitparád proniklo hned několik výrazných písní z alba Employment, například Oh My God, Modern Way a I Predict A Riot. Sílu nahraného materiálu dokázaly i živé koncerty – turné Kaiser Chiefs bylo velmi úspěšné a v roce 2006 získala skupina jednu ze svých Brit Awards jako ”Nejlepší koncertní skupina roku”. Celkem tyto ceny dostali Kaiser Chiefs tři: získali ještě tituly ”Skupina roku” a ”Nejlepší britská rocková skupina”. Deska Employment získala i řadu dalších ocenění, například Album roku časopisu NME.
 

Úspěch Kaiser Chiefs je založen na skvělých koncertních vystoupeních. Již v roce 2005 hráli na hlavním podiu festivaluv* Glas­tonbury*, v tom samém roce byli pozváni na koncert Live AiddoPhiladel­phie, kde otevírali program společně se Stevie Wonderem. V následujícím roce již hráli největší možné koncerty ve Velké Británii: dvě vystoupení odehráli v londýnském Alexandra Palace a další dva na Millenium Square v domovském Leedsu. Do toho přišla triumfální vystoupení na festivalech v Readingu a Leedsu, na T In The Park a Oxygen festivalu.       

V roce 2006 započaly práce na druhé desce Yours Truly, Angry Mob, která vyšla v březnu 2007. Druhá deska často bývá po prvním úspěchu dosti tvrdým oříškem – v případě Kaiser Chiefs tomu však bylo právě naopak: druhá deska je ještě úspěšnější než první. Singl Ruby se dokonce dostal až na samotný vrchol britské hitparády a stal se z něj celosvětový hit.
 
Skupina Kaiser Chiefs bude v létě 2008 vystupovat jako první headliner největších a nejprestižnějších evropských festivalů: Rock Werchter, Isle of Wight Festival, Roskilde, Southside a Hurricane.
 
**  

**

The Offspring(4. čer­vence 2008, 22:40)

**

**

The Offspringexistují již přes dvacet let. Založil je v roce 1984 kytarista Bryan „Dexter“ Holland a basista Greg K. Hudebníci se potkali ve středoškolském zájmovém kroužku orientačních běžců. Hlavním impulzem k založení kapely byla skutečnost, že ani jednoho z nich nevpustili na koncert jejich oblíbených Social Distortion. Později přibrali Douga Thompsona, který začal zpívat, a dokonce i školníka Kevina Wassermana. Toho
hlavně proto, aby dopomohl zbytku kapely k alkoholu – nikdo z nich totiž ještě nebyl plnoletý.
 
V roce 1985 si změnili jméno na The Offspring, Holland se od kytary přesunul k mikrofonu a na post bubeníka dorazil James Lilja, kterého o dva roky později vystřídal tehdy teprve šestnáctiletý Ron Welty. Nastalo úmorné období nekonečného cestování a nahrávání demosnímků a později i alb, vše s touhou prorazit. Úspěch na sebe nechal čekat poměrně dlouho. „Přišlo to“ po vydání alba Smash (1994), které je dosud nejprodávanějším
albem Indie labelu. Desky, na které byly hity Come Out and Play Self Esteem a Gotta Get Away, se
prodalo celkem 16 miliónů kusů.
 
Třebaže úspěch SmashOffspring nikdy nezopakovali, následující alba Ixnay on the Hombre, Americana či Conspiracy of One získala platinové desky. V roce 2005, vydali Offspring retrospektivní Greatest Hits. Aktuální album**Rise And Fall, Rage And Grace******v po­lovině června.
**  

**

**  

**

Massive Attack(5. července 2008, 22:55)

**

**

Massive Attackpůvodně vznikli jako boční projekt populárního sound systému The Wild Bunch, jehož vrchol přišel někdy v polovině osmdesátých let. Od počátku se bránili označení trip-hop, které jim přišil britský hudební tisk po vydání alba Blue Lines. To se ovšem stalo v devadesátých letech jednou z nejzásadnějších nahrávek desetiletí, dokud jej nevystřídalo album Protectiona v roce 1998 Mezzanine. Jádro kapely až do alba Protection tvořili Robert de Naja, Grant Marshall, Andrew Vowels a Tricky. Ten se v polovině devadesátých let od kapely oddělil a vydal se na sólovou dráhu.
 
Mezitím stačili MAposbírat několik ocenění (mimo jiné i cenu za nejlepší taneční nahrávku na BRIT awards), podíleli se na sountracku k filmu Batman Forever.
 
Čtvrté album, nazvané 100th Window, vyšlo kapele v roce 2003. Zastihlo jí v době zvýšené senzitivity okolo konfliktu na Blízkém východ – Massive Attack se zasadili o vytvoření nadace na podporu palestinských dětí. V roce 2007 pak v charitativní činnosti pokračovali v rámci koncertů v Birminghamu a v Brixton Academy v Londýně.
 
Massive Attacknapsali významnou kapitolu do dějin moderního popu. Precizní nahrávky, špičkový zvuk a osobitá atmosféra jejich hudby je vždy řadili k hudebním průkopníkům. Na jejich odkaz nedá dopustit nejen celá trip-hopová scéna, ale i hvězdy jako Madonna.

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.