Serj Tankian ze System Of A Down rozbouří ostravskou ČEZ Arénu již tento týden!

Serj Tankian, vizionář z čela multi-platinové rockové kapelySystem Of A Down, vystoupí již tento čtvrtek5.6.os­travské ČEZ Aréně, aby tuzemským fanouškům v české premiéře představil svou sólovou desku Elect The Dead.

Tankian, známý svým působením u hard-rockových agitátorů SOAD, se zapřísahá, že když minulé léto začal natáčet ve svém domácím studiu v Los Angeles, neměl ponětí, že nakonec vznikne rocková deska. “Měl jsem připravené spíš obyčejné písničky složené u piána a akustické kytary, skoro až zasahující do vážné a operní hudby. Jenže bum, najednou je tu rockové album. Je to sranda, co může vzniknout, když zasednete za bicí nebo když kytaru proženete distorzí,” říká Tankian. “Na desce mám politické věci, vtipné písničky, lovesongy, písně o mých vlastních bolestných zkušenostech, marnosti i o životním prostředí. Mají v sobě hlubokou melancholičnost, osobní i společenskou, se světélkem naděje v solidaritu ducha.”

Tankian si nové album vyprodukoval sám a nahrál také většinu nástrojů, přestože na albu hostují také bubeníci John Dolmayan (SOAD) a Brian “Brain” Mantia (Guns‘n’Roses, Primus). “Když pracujete sami, máte možnost uchovat si celistvou vizi,” říká Tankian. “Moc jsem si nevěřil, když jsem se rozhodl produkovat si své album sám, ale věděl jsem, jak by mělo znít. Během produkce jsem si uvědomil, že se mi to daří dost dobře, a tak jsem to celé dotáhnul do zdárného konce. Přitom jsem si dával pozor, abych na sebe byl přísný tak jako jiný producent, a dopiloval všechno k dokonalosti. Když jsem dělal na tomto albu, cítil jsem tu samou energii jako při natáčení první desky Systémů.”

Tankian, který pochází z arménské rodiny a narodil se v Libanonu, je známý jako výrazný politický aktivista, kterého nezajímají peníze. Roku 2006 se společně s Johnem Dolmayanem setkal se členy amerického kongresu a prosazoval zákon prohlašující turecké vraždění Arménců za první světové války za genocidu. Tankian je vedle Toma Morella z Rage Against the Machine také spoluzakladatelem Axis Of Justice (“Osa spravedlnosti”), neziskové organizace spojující hudebníky, jejich fanoušky a politické organizace prostých lidí v boji za společenskou spravedlnost.

Skupinu System Of A Down, jíž Tankian pomohl k pověsti hudebně novátorské a politicky nekompromisní kapely, zná asi každý. Každé z jejich pěti alb se prodávalo velmi dobře, dvě z nich se dokonce dostaly na špičku amerického prodejního žebříčku – jde samozřejmě o kritikou vzývaný diptych Mezmerize a Hypnotize. Jako by toho všeho nebylo dost, vydal také sbírku básní a psal své sólové písničky, z nichž se postupně nasbíral celý archiv obsahující plno hudebních žánrů. “Hudbu skládám pořád a nevede mě k tomu nic jiného než touha psát písničky,” říká Tankian. “Pouze dělám to, co mi velí moje srdce. Jednoduše jdu za svou vizí a uvidím, kam mě dovede.”

Koncert začíná v 19:00, jako support vystoupí američané Fair To Midland. Vstupenky na koncert jsou zakoupení v sítích Ticketpro a Ticketportal za 670,– Kč + poplatky, vstupenky přímo pod podium jsou za 750,– Kč + poplatky.

Více info na:
www.serjtankian.com
www.myspace.com/serjtankian
www.fairtomidland.com
www.myspace.com/fairtomidland
www.dsmacku.com
www.myspace.com/…ckupromotion

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze