Michael Stipe přišel s prvním počinem po rozpadu R.E.M.

  • Michael Stipe přišel s prvním počinem po rozpadu R.E.M. Fotogalerie (18)
    • 06.06.2014
    • Tisk

    Frontman už neexistujícího slavného tria R.E.M. Michael Stipe se přihlásil s první dávkou nové muziky od roku 2011, kdy kapela ohlásila konec kariéry.

    Sdílejte článek:

Michael Stipe, který nedávno uvedl Nirvanu do Rock and Rollové síně slávy, složil soundtrack k filmu nazvanému The Cold Lands.

Ten režíroval zpěvákův přítel Tom Gilroy.

„Tohle je v podstatě první hudební záležitost, do níž jsem se po rozpadu R.E.M. pustil. Je tedy zřejmé, že jsem si přál, aby to bylo něco, co pro mě hodně znamená. Aby to bylo důležité… Věděl jsem, že nebudu zpívat, což všechno usnadnilo,“ uvedl Stipe.

K tomu, jak se rodily nápady na soudtrack, řekl: „Chtěl jsem, aby to mělo groove… Pokud by to bylo jen na mě, udělal bych zřejmě něco klidnějšího, ale věděl jsem, že Gilroy chce svižnější muziku. A to mě opravdu nastartovalo. S výsledkem jsem spokojený. Myslím, že jako první projekt je to skvělé.“

V listopadu se Michael Stipe také vyjádřil ke skutečnosti, že ho viděli na koncertě ve městě Atény v americkém státě Georgia, kde sledoval koncert bývalých kolegů z kapely Billa Berryho, Mikea Millse a Petera Bucka.

V klubu 40 Watt hráli píseň „Don´t Go Back To Rockville“ z repertoáru R.E.M..

„Lidé za mnou chodili a ptali se mě, jestli se taky chystám na pódium. Odpovídal jsem, že ne, že tam jsem proto, abych zhlédl přátele jak dělají to, co milují.“

Když se kapela rozpadla, Stipe uvedl, že zatím netuší, jestli někdy natočí sólové album.

„Zatím v tom nemám jasno. Jak by znělo? Malinko pozměnění R.E.M.?“

Peter Buck zase přiznal, že mu je smutno z toho, že kapela skončila, ale nedovede si představit, že by v budoucnu muzikanti rozhodnutí zvrátili a dali se znovu dohromady.

 

Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2017 MEDIA MARKETING SERVICES a.s., Koperníkova 6/794, Praha 2, PSČ 120 00
www.abradio.cz