Lucerna Music Bar uvádí: Jimi Tenor feat. Kabu Kabu

Tisková zpráva D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar

Finský hudebník, skladatel a aranžér Jimi Tenor, známý neustálým znovuobjevováním sama sebe, vydal své posledním album 4th Dimension.
Na 4th Dimension pokračuje Jimi Tenor ve zkoumání afrobeatu. Pro toto album se také opět spojil s Kabu Kabu, což je skupina západoafrických muzikantů žijících v Německu, která debutovala na Tenorově albu Joystone z roku 2007.
Afrobeat alba 4th Dimension je charakterizován Tenorovými jazzově bohémskými doteky a umem psát neodolatelné melodie. Tenorova chytlavá, avšak přesto netriviální aranžmá připomínají legendárního Fela Kutiho a možná lze nalézt i vlivy dalších osobností jako Lalo Schifrin, Charlie Mingus a Sun Ra. Pro Tenora typický vysoko posazený vokál tentokrát poněkud ustupuje do pozadí, když se mistr spíše soustředí na svůj tenor saxofon, flétnu a syntetizér.
Hlavní singl „Mystery Spot“ je ve stylu pohodově svižného afrobeatu. „Global Party“ začíná trochu náladově, ale poté se dostane do šíleného disko rytmu. „Grind!“ a „Me I Say Yes“ jsou z hlediska inspirace afrobeatem možná nejtradičnější skladby na desce, podporované agilními basovými linkami a výraznými bicími.
„Mogadishu Ave“ je goblinoidní psychedelická progresivně rocková skladba. „Mega Roots“ a „Fast Legs“ jsou skromné perkusové jamy podobné africkým nahrávkám vydaným u legendárních labelů Folkways a Ocora.
4th Dimension je prostě další skvělé album Jimiho Tenora a právě toto album ale i své starší věci nám představí živě 11.května v Lucerna Music Baru, společně právě s muzikanty ze skupiny Kabu Kabu.
Vstupenky za 300,– Kč + poplatky jsou k zakoupení v předprodejích sítí Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatků. V den koncertu na místě za 400,– Kč.
Více info na:
www.myspace.com/myjimitenor
www.jimitenor.com
www.musicbar.cz
www.myspace.com/…ckupromotion
www.dsmacku.com

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Více informací zde.

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze