Sinead O'Connor změnila název alba podle kampaně

  • Sinead O'Connor změnila název alba podle kampaně Fotogalerie (11)
    • 04.06.2014
    • Tisk

    Pouhé dva měsíce před vydáním desátého studiového alba se irská zpěvačka Sinead O'Connor náhle rozhodla pro změnu jeho názvu.

    Sdílejte článek:

Nově se ho tedy 12. srpna letošního roku dočkáme pod názvem I'm Not Bossy, I'm the Boss.

Původně se nahrávka měla jmenovat The Vishnu Room.

O'Connor navíc původní název nadcházejícího alba používala k propagaci koncertů.

K rozhodnutí pro významnou změnu na poslední chvíli ji inspirovala kampaň Ban Bossy.

Slovo „bossy“ má negativní obsah.

Kampaň se zaměřuje na fakt, že když se chce prosadit malý chlapec, je považován za lídra/vůdce, zatímco když se o to samé pokusí dívka, je označena za pánovitou/pano­vačnou.

Ono slovo „bossy“ (pánovitý/pano­vačný) podle organizátorů kampaně vysílá signál: „nezvedej ruku, neprosazuj se, neprojevuj svůj názor“.

To pak podle nich způsobuje, že děvčata postupně ztrácí zájem se prosazovat, mít hlavní slovo, a tento trend pokračuje až do dospělosti.

„Společně můžeme dívky podpořit, aby i ony byly vůdci,“ prohlašují tvůrci kampaně.

„Původně jsem měla pro desku jiný titul, The Vishnu Room, ale před pár měsíci, když jsem si povšimla fráze ´I’m not bossy, I’m the boss´ a uvedomila jsem si poslání kampaně Ban Bossy, přála jsem si mít možnost název alba změnit. Být šéfem ženského pohlaví může být sice zrádné, tato kampaň je ale nesmírně důležitá,“ uvedla Sinead O' Connor.

Dále vysvětlila, že když se pro změnu názvu alba rozhodla, bylo už pozdě, protože grafika k desce byla kompletně hotová.

Minulý týden ale zástupci jejího vydavatesltví dostali na stůl promo fotky včetně té, jež se objeví na obalu desky, a povolili zpěvačce změnu udělat.


Související články

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.