Již příští pondělí v Lucerna Music Baru vystoupí Bluey se svými Incognito

Tisková zpráva D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar

Incognito bylo založeno roku 1979 rodákem z Mauricia Jean-Paulem Maunickem, který je už od dětství všem známý jako Bluey.

O třináct studiových alb později, kdy Incognito vydává*Tales From The Beach,*je tato skupina stále jednou z nejvytíženějších britských kapel.

Jen od ledna roku 2007 hráli ve více než 25 zemích. Kromě většiny evropských států, USA a Japonska navštívili také Indonésii, Filipíny, Malajsii, Singapur a ostrovy Mauricius a Reunion. Mauricijský koncert byl prvním vystoupením Blueyho na tomto ostrově od jeho odchodu do Londýna v 10 letech.

V dětství Bluey často poslouchal místní hudebníky na pláži a právě to rozhodlo, že se hudba stala jeho životem. Naslouchal folklorním příběhům, které ožívaly, jak lidé tancovali. Inspirací pro nové album*Tales From The Beach*se Blueymu staly pláže Bali a Itálie. Album bylo nahráno v Itálii, Německu, Indonésii a Londýně a smícháno v Jakartě.

Bluey je synem Edouarda Maunicka, vyznamenaného afrického básníka a spisovatele, který byl velvyslancem Mauricia v Jihoafrické republice poté, co se Nelson Mandela stal prezidentem. V 10 letech se Bluey přestěhoval do Londýna.

Hudba se do jeho života výrazněji začala dostávat v raných 70. letech, kdy nevynechal jedinou příležitost zhlédnout koncerty amerických kapel jako Earth Wind & Fire, Weather Report, Kool&The Gang, Tower of Power nebo Doobie Brothers. Velká část těchto akcí se konala v legendárním londýnském Rainbow Theatre, které je pro Blueyho “stále tou nejlepší koncertní lokalitou vůbec”. Bluey se následně dostal do kontaktu s kapelami z právě vznikající britské jazz funkové scény, jakými byly např. Gonzalez, FBI, Kokomo, Hi Tension nebo Average White Band.

Na akce jezdíval se svými staršími bratranci na motocyklu BSA Bantam a pomáhal kapelám při stěhování vybavení, avšak většinu času strávil venku, protože byl ještě nezletilý a navíc bez peněz.

Bluey tvrdí, že během skoro třicetileté kariéry Incognita spolupracoval s více než 1000 různými muzikanty a zpěváky, přičemž sestava zahrnovala osm až čtrnáct členů, někdy i více. Někteří ze současných klíčových členů však působí v kapele již několik let – bubeník Richard Bailey, basák Francis Hylton a keyboardista Matt Cooper. Zpěváci Tony Momrelle, Joy Rose a Imaani také poslední čtyři roky patří k oporám Incognita a všichni se výrazně podíleli na*Tales From The Beach.*
Bluey se pyšní tím, že vede možná nejmultikulturnější kapelu v Británii – současní či bývalí členové pocházejí z následujícího pozoruhodného seznamu zemí: Mauricius, Anglie, Skotsko, Irsko, JAR, Indie, Brazílie, Argentina, Kuba, Portoriko, Trinidad, Jamajka, Grenada, St. Lucia, Barbados, Izrael, Indonésie, Srí Lanka, Čína, Austrálie, Nový Zéland, Tanzánie, Pobřeží slonoviny, Ghana, USA, Kanada, Francie, Německo, Holandsko, Rusko, Polsko, Portugalsko a Belgie.
V průběhu doby vytvořilo Incognito několik hitů – dva z těch největších jsou ‘Always There’ a ‘Don’t You Worry ‘Bout A Thing’ – a prodalo v Americe více než 750 000 kopií albPositivity­a*100 Degrees and**Rising.*Kapela hrála na všech velkých festivalech od Montreux přes Monterey k North Sea Jazz.

Bluey také spolupracoval jako producent s dalšími umělci, mezi něž patří George Benson, Philip Bailey, Maxi Priest a Brenda Russell.

Jedním z vrcholů jeho kariéry bylo Los Angeles, kde se během skladby ‘Don’t You Worry ‘Bout A Thing’ bez jeho vědomí na pódium vplížil Stevie Wonder a začal hrát.

Co dalšího pro nás připravila tato dlouhodobá ikona hudebního businessu, jejíž hudba je stále čerstvá a svěží?

*Tales From The Beach*je album patnácti svižných a povzbudivých písní, každá je pečlivě zpracovaná. Dynamické rytmy a smyslný zpěv podbarvený pro kapelu charakteristickými žesti. “Klasické Incognito”.
Maysa Leak opět hostuje jako zpěvačka. Nazpívala ‘*I’ve Been Waiting’*, která nás vrací do zlaté éry Quincy Jonese, Michaela Jacksona a ‘Rock With You’. Tony Momrelle se představuje se svým úchvatným hlasovým projevem v baladě ‘*When The Sun**Comes Down’*.
Kapela to pořádně rozjíždí na většině skladeb, včetně ‘*Step Aside’*, taneční vypalovačce s pulsující basovou linkou, funkovými žesti a hlavním vokálem v podání Joy Rose, nebo ‘N.O.T.’, acid jazzem nasáklé skladbě s žesti ve stylu Average White Band.

Vítejte v poslední kapitole třicet let starého příběhu kluka z ostrova, jehož duše inspirovaná hudbou stále zvedá lidem náladu a přináší radost publiku doslova ve všech koutech světa.

Incognito vystoupí v2.březnav praž­skémLucerna Music Baru. Klub bude otevřen od20:00. Vstupenky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream aTicketportal­za400,– Kč + poplatky, na místě pak za500,– Kč. Předprodejv po­kladně****Lucer­na Music Baru za cenu bez poplatku.
Více info na:
www.incognito.org.uk
www.myspace.com/bluey_incognito
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com
www.myspace.com/…ckupromotion

Líbí se vám článek?
Sdílejte ho prosím

 

Copyright 2000-2018 RadiaCZ s.r.o., IČO: 06533434
Sídlo: Koperníkova 794/6, Vinohrady, 120 00 Praha 2
Spisová značka: C 283817 vedená u Městského soudu v Praze

 

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.